Štěňátkové informace :-)

Cleris má tři štěňátka – volný je plavý pejsek

[singlepic id=227 w=320 h=240 float=left]21:53   čzn fenka   570 g
23:11   plavý pes   625 g
09:45   čzn fenka   595 g


pá 11.30. ve středu ráno klesla Cleris teplota na 36,6 a na této hodně se drží do teď. Je zřejmé, že Cleris se připravuje na porod. Obě noci byly ale v klidu. Tu první nás asi pěikrát šla zkontrolovat, ale tu dnešní celou prospala. Ráno po probuzení jsem se musela přesvědčit, zda s námi je vůbec v pokoji. Dnes už nezřala a jen odpočívá. Zatím ale ani nehrabe, nekňučí, nefuní…je v klidu.

pá 19.00 Cleris se začala intenzivně připravovat na porod, před desátou se narodilo první štěňátko a po jedenácté druhé. Zhruba za hodinu opět začaly stahy, což se pak opakovalo ještě třikrát, ale žádné štěňátko se nenarodilo, byť mi bylo jasné, že tam ještě nějaké je, ale maximálně 1-2. Že by jich mělo být 8, jak říkal veterinář, tomu jsem už nevěřila, poněvadž na to Cleris ani nevypadala. Od tří hodin se v podstatě nic nedělo nic zásadního.

so 6.30 stále nic nového a tak jsme jely k veterinářce. Dle rentgenu to vypadalo možná na 2 štěňátka, dle sona jsme 100 % viděli být jedno srdíčko. Cleris dostala oxitocin, ale k ničemu to nevedlo. Takže jsme musely přistoupit na císařský řez. V bříšku bylo ale jen jedno štěňátko, které leželo nějak hodně natažené a tak se nám to zdálo původně zdálo na dvě. Tudíž máme 3 štěňátka. Po příjezdu domů jsem dala štěňátka k mamině a i poslední narozené mrně začalo ihned pít.

ne dopoledne jsme jeli na kontrolu, Cleris se zotavuje dobře, teplota je v normálu. O štěňátka se stará s tou největší péčí, takže i přes ty obtíže je vrh velmi spokojený a  mrňata pěkně přibírají na váze.