Vrh “ CH „

Ginger Geree Hafkins  X  Gentleman of Tennant

14.3.2012

GINGER GEREE HAFKINS „Gina“ Více o Gině Plemenná kniha
Číslo zápisu
Datum nar.
Bon. kód
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Gonioskopie
Výška
CMKU/BOC/3319/09
9.7.2009
-/0 iimbmwnnnna/C1,E1,H2,N1,U1
-/0
negativní 6/10
CEA, CL, TNS, MDR 1 – NORMAL
negativní 6/10
51 cm

Výstavy : výborná , Vítěz třídy mladých

Gina je temperamentní, velmi učenlivá a také poslušná fenka. Baví jí snad cokoli, včetně pasení. Je to výborná kámoška a fajn společník na výlety.

GENTLEMAN OF TENNANT „Flek“ Více o Flekovi Plemenná kniha
Číslo zápisu
Datum nar.
Bon. kód
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Gonioskopie
Výška
CMKU/BOC/3084/09
26.3.2009
A/A iim basnn nna / T1
0/0
negativní 7/2010
CEA, CL, TNS – NORMAL
nagativní 7/2010
52 cm
Výstavy : SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
10x CAC, CACIB, 4x BOB, CMKU CAC, 3x res.CACIB, 5x res.CAC, 2x Národní vítěz, 4x CAJC, 4x JBOBZkoušky : LA1, LA2, ZOPGentleman je temperamentní mladík milující jakoukoliv aktivitu. S chutí běhá agility a stejně tak nadšeně cvičí poslušnost nebo se předvádí na výstavách. Je to syn báječného Zephyra a krásné Francis a od obou rodičů získal to nejlepší z jejich povahy i exteriéru.

PŘEHLED ŠTĚŇAT

5 psů / 2 feny

CHARLIE CHOOPER
Pes č.1, seal – white
společníkVýstavy:
Zkoušky:DNA CEA, CL, TNS – Normal
Domov: Příbram

prosinec 2021

CHESTER CHESS FOTO
Pes č.2, blue merle
společníkVýstavy:
Zkoušky:DNA CEA, CL, TNS – Normal
Domov: D – Stuttgart
CHILLON CHOCCO FOTO

Pes č.3, seal-white

Výstavy: RUS JCH, RUS CH,BEL CH,GR CH,3 – САС, 5 – CACIB, 6 –Best of Breed,Best in show
Zkoušky:

DNA CEA, CL, TNS – Normal
DKK 0/0

CHOVNÝ PES V RUSKU
ODCHOVY

Domov: RUS – Moskva
Ch.s. MOTLEY HAUSE

CHARMANT CHERON FOTO WEB
Pes č.4, černobílý
Agility
Výstavy: výborná
Zkoušky: LA1, LA2
DNA CEA, CL, TNS – Normal
53 cm

Domov: Holešov

CHICCO CHIPS FOTO
Pes č.5, černobílý
frisbee, obedience, turistikaVýstavy:
Zkoušky:DNA CEA, CL, TNS – Normal
DKK 0/0

Domov: SK – Orava – Podbiel

CHANTALL CHEJMY FOTO
Fena č.1, blue merle
afgilityVýstavy:
Zkoušky:DNA CEA, CL, TNS – Normal

Domov: Borovany u ČB

CHARLOTTE CHERRY FOTO FOTO 2
Fena č.2, černobílá
společník, turistikaVýstavy:
Zkoušky:DNA CEA, CL, TNS – Normal

Domov: Kostelec na Hané

SPOLEČNÉ FOTKY FOTO 0-4 MĚSÍCE
FOTO 5 TÝDNŮ
štěňátka a čivaváček

VÁHOVÁ TABULKA

Jméno Pohlaví Záp. číslo Por. váha 2 týdny 4 týdny 7 týdnů 9 týdnů
Charlie Chooper pes 5602 375g 1044 g 2310 g 4600 g
Chester Chess pes 5604 365g 1116 g 2560 g 5300 g 7500 g
Chillon Chocco pes 5606 390g 1044 g 2230 g 4400 g 6200 g
Charmant Cheron pes 5603 350g 1015 g 2350 g 4300 g
Chicco Chips pes 5605 310g 865 g 2250 g 4400 g
Chantall Chejmy fena 5607 340g 975 g 2090 g 4400 g
Charlotte Cherry fena 5608 360g 1100 g 2460 g 4900 g

 KRYTÍ/POROD

Datum krytí 8. a 10.1.2012 Datum porodu 14.3.2012

Narodilo se 7 štěňat, odchováno bylo 7 štěňat,

Porod trval od 22.00. do 16.00.hod.
Průměrná porodní váha štěňat byla 354 g

DENÍČEK

Myslím, že tento vrh po Gině se vydařil. Po dlouhém a únavném čekání na porod nás překvapila sedmi živými a zdravými štěňátky bez zálomků na ocáscích, kýl a s nůžkovými skusy. Gina byla skvělá mamka s množstvím mlíčka a maximální velmi láskyplnou péčí o štěňátka, což se vždy odrazí jak na klidu a pohodě ve vrhu, tak i povaze štěňátek. K tomu se připojila socializace u nás na statku a tak mrňata byla pohodová, mazlivá, nebojácná a zároveň akční a zvídavá.  Snad díky tomu všemu se nám tentokrát rozjela opravdu všemi směry,  hodně daleko a 3 kluci jsou v zahraničí. Pevně doufáme, že vyrostou v krásné a temperamentní borderky,  že budou svým majitelům výbornými společníky a že někteří z nich také přispějí k dalšímu chovu border colií.

29.6. dnes odjel Čokýnek do nového domova.  A čeká ho velmi daleká cesta, poněvadž jeho nový domov bude až v Moskvě. Loučení vůbec nebylo jednoduché, protože na 4 měsíční, moc šikovné a milé štěňátko si člověk hodně snadno zvykne.Stýskat se bude určitě i Alánkovi, v posledních dnech to byla nerozlučná dvojka…

Čoky nám velmi přirostl k srdci, mě vlastně hned jak se narodil, poněvadž bílými znaky mi připomínal Debbie. A jak rostl, tak jí byl opravdu velmi podobný, jak vzhledem, tak i svým chováním. Nejraději bychom si ho nechali, opravdu velmi těžko,  se slzičkami v očích jsme se s ním loučili. Ale nejde to, jelikož máme Alana a to by za chvíli neposlouchal ani jeden z nich. Snad se  v Moskvě bude mít dobře.

Ve fotogalerii jsou nové fotky našeho posledního volného psíka Čokyho – jsou mu 3 měsíce a 2 týdny, je velmi milý a pozorný, má velmi rád lidi a tak myslím, že bude oddaným pejskem, který bude chtít pro svého pána udělat vše, co mu na očích uvidí. Vypadá to, že také bude dobrým hlídačem. Čoky má také již kompletní očkování včetně vztekliny.

S Alánkem jsou velcí kamarádi a moc si spolu vyhrají. Objevují zákoutí zahrady, pozorují, jak se pasou kravičky. Navzájem si berou míčky a tahají se o hračky. A vždy navečer, když se ochladí, závodí společně i s Ginou okolo skalky.

Dnes jsem s Alanem a Čokym jela na návštěvu za kamarádkou Evou. Udělali jsme si pěknou procházku, při které se oba psíci pěkně vyřádili, proběhli a vykoupali v Otavě společně s Evy fenkou Lindou.

Čoky byl poprvé mimo domov na takovéto procházce a choval se velmi pěkně. Cestu autem zvládl v pohodě, krásně chodí na vodítku i bez něj. Nikam neodbíhá a velmi pěkně poslouchá.

10 týdnů – zprávy z nových domovů – přidány fotky z nových domovů u Chejmy, Chicca a Charlieho. Štěňátkům se daří dobře, už se otrkala a tak začínají trochu řádit a lumpačit, ale to k malému štěněti patří.Takže majitelé už začínají s výcvikem a přemýšlí, jak prcky zaměstnat a čemu se do budoucna mohou věnovat :-)

Rozloučili jsme se s Chesíkem, jeho nový domov bude v Německu nedaleko Stuttgartu.

9 týdnů – nové fotky Česík a ČokyhoTak tito dva kluci stále čekají na své milé majitele.  Psíci si užívají života ve smečce, nevynechají žádnou příležitost, kdy si mohou pohrát s mamkou Ginou, nebo s Alánkem. Chodí s námi na procházku na louky a to, že tam jsou kravičky je vůbec nerozhodí. Jinak už spí 2 noc ve venkovním kotci a jsou tam spokojení. Samozřejmě nemohou chybět při zahradnických pracích, což znamená, že mi práce moc neubývá a těžko říci, kam letos budeme sázet rajčata.

O povahách stále platí to, že oba jsou nebojácní, hraví a kamarádští, Chesík je ale přeci jen akčnější než Chocco, který je velký mazlíček. Chesík by se hodil pro někoho se zájmem o psí sporty, agility. Chooco by byl spíše na klasický výcvik, výstavy, či jako společník do rodiny a na výlety. pokud máte zájem, kontaktujte mne na e-mailu či telefonicky.

Pejskům je 9 týdnů a tak jsou již k odběru !

Přidávám dvě videa, Honička na zahradě a jak Chesík chytá komáry u jezírka.. .a tady ještě aktuální fotky psíků.

7 týdnů – loučení se štěňátky – během minulého víkendu se nám do nových domovů rozjelo 5 štěňátek.

Charlie k Příbrami, Chejmy k Českým Budějovicům, Cherry do Kostelce na Hané, Cheronek do Holešova a Chicco až na Slovensko k Oravské přehradě. Jak to bývá, cestu zvládli různě, někdo v pohodě a někdo s pláčem. Zprávy z nových domovů jsou ale víceméně pozitivní, štěňátka si dobře zvykají, vše zvědavě prozkoumávají. Již jsem dostala i pár fotek, ty najdete ve fotech u jednotlivých štěňat.

Cheronek má již i své stránky http://charmantcheron.webnode.cz/

A tak doma na nové majitele stále čekají ještě dva pejsci. Chester Chess a Chillon Chocco. Samozřejmě je tu o hodně klidněji, ale zase máme na tyto dva kluky více času. Pokud hledáte svého nového kamaráda, neváhejte nás kontaktovat !

7 týdnů – Prcci mají za sebou poslední odčervení, žádný nemá kýlu, pejsci mají sestouplá varlátka. Dnes jsem štěňátka zvážila a na to, že jich je sedm, mají opravdu krásné váhy, které jsou uvedené na stránce vrhu CH. To především díky mamince Gině, která své vynikající mateřské vlastnosti a mléčnost podědila po Debbie. Vrh byl tak velmi spokojený a bez sebemenších problémů. Štěňátka jsou krásná a povahově vyrovnaná, mám z nich velkou radost. A doufám, že ji budou i nadále dělat svým novým majitelům a že se jim u nich bude líbit.

Chicco i Chocco jsou rezervováni a tak na své nové majitele čeká již jen poslední blue-merle pejsek Chester Chess,který hledá pohodové ale i aktivní páníčky, kteří by měli zájem o psí sporty a případně také výstavy a chov.

Chesík je veselý a hravý pejsek. Zaujme jej každá hračka. Od začátku to byl velký objevitel, vše musí prozkoumat jako první. Níže se podívejte na jeho video.

6,5 týdne – tak to velmi rychle utíká. V pátek jsme zvládli očkování a čipování, čeká je ještě jedno odčervení a ti zadaní už se ke konci týdne začnou rozjíždět se svými páníčky do nových domovů.

Štěňátka jsou temperamentní, zvídavá a nebojácná. Chodí se mnou ke kravičkám a některá si dokonce troufnou i našemu býkovi ochutnávat šrot. Sama se naučila spát v kotci a tváří se tam velmi spokojeně. Jinak mají k dispozici a k prozkoumávání celý dvůr a zahradu, kde se nechá objevit spoustu zajímavých věcí jak na hraní, tak k jejich socializaci. K té samozřejmě přispívá i soužití s ostatními členy psí smečky a seznamování se všemi členy naší velké rodiny. Velmi pěkně slyší na zavolání a také na své jméno.

Při jedné z návštěv si štěňátka zařádila s malým čivaváčkem Jarouškem – foto

5 týdnů – je neuvěřitelné, jaký za ten týden štěňátka udělala pokrok. Je z nich parta velice akčních a bystrých štěňátek.  Dělají mi velkou radost, protože je to velmi vyrovnaný a spokojený vrh. Jejich momentální vášní je běhání za mými nohavicemi a objevování zajímavostí na našem dvoře. Takže v mžiku se rozběhnou každý jinam a vyfotit je pohromadě je možné jen u maminčiných cecíků. Co se týče kaktusu, tak ten má na svědomí Alánek, možná že mu jeho šťáva pomáhá při výměně zoubků…no spíše je jen zajímavý na okusování, stejně tak jako pro štěňata. Fotky jsou společné, chtěla jsem nafotit „pár společných fotek“ akčních prcků a během chvilky jich bylo 250. U samotných štěňátek jsou přidaná jména, merláčci jsou k poznání myslím dobře. Na těch společných je to pak  formou hry “ najdi si své štěně“ aneb „hledej stejné znaky“ Popravdě řečeno i já mám problém na fotkách některé od sebe rozeznat. Při dnešním focení se merlačka projevila jako celkem velká exhibicionistka, připomíná mi sestřičku Giny Gretty Grain a čb fenka zase  Goschiu Girl. Pejskové Charlie, Cheron a Cicco celkem hodně Gentlemana, i když Chicco asi nejvíce.FOTO

4,5 týdne – na štěňátka se přijeli podívat první zájemci a také několik příbuzných, včetně mé sestry a malého Dandy,. kterému se nejvíce líbili merláčci.

  

4 týdny –  jednoduše řečeno, jsou po všech stránkách úžasná 🙂 Vypadají velmi pěkně, mají krásné hlavičky a kukuče. Už se také začínají rozvíjet jejich povahy a řekla bych, že s velmi malými rozdíly. Jsou to veselá, kamarádská, kontaktní a hravá  štěňátka.  Co se týká jednotlivců, merláček Chesík je největší objevitel, merlačka Chejmy malá hravá šibalka, Charlie vždy jako první doběhne k člověku a k návštěvám, Chicco je takový akční psík, Chocco největší mazlík, Cherrynku hodně zaujal míček a Cherro, ten je prostě nejhezčí.

Konečně je hezké počasí a tak už si odpoledne užívají na zahradě.  Ale v truhlárně,  kde spí, mají spoustu socializačních podnětů a různých věcí a hraček na zkoušení a objevování. Také už se seznámila s Cleriskou a s Alánkem. I když co se týče Alánka, seznamuje se spíše on s nimi a to celkem s vervou, dalo by se říci, že rychlostí neřízené střely. Byť je sám také ještě štěně, rozdíly jsou přeci jen markantní. Naštěstí už docela poslouchá a tak se nechá zpacifikovat, aby klidně ležel. Ginuška stále pilně kojí, váhy jsou uvedeny v tabulce, ale i tak už prcci ochutnávají společně s mamkou granulky. Také mají za sebou druhé odčervení a snad definitivně jsem vymyslela jména.

Ve fotogalerii je spoustu nových fotek a níže video 🙂

3,5 týdnedoplněna jména a informace o rezervacích štěňátek. Volní jsou 3 pejsci, blue-merle, seal a černobílý. Všichni jsou velmi pěkní, hraví a temperamentní. Mohou být využiti jak na sport, výstavy, případně i pro chov.

3 týdnynaši prcci už zase o něco povyrostli…. od pondělí je vždy na chvíli dávám ven, ale zatím se stále ještě rozkoukávají. Zatím vesele objevují svět mimo svou porodní bednu, běhají za Ginou a rozvíjí své bojovné hry mezi sourozenci. V pondělí jsem natočila video, jak Gina krmí ty malé dravce. O víkendu přivítáme první návštěvy budoucích majitelů, tak snad nám bude přát počasí, aby si jich návštěvy mohli  užít na jarní zahradě.

2 týdny – mrňouskům i Gině se daří výborně, jsou napapaní, buclatí a tudíž spokojení. 12 den se všem otevřela očka, začínají se jim tvarovat hlavičky, ze kterých legračně trčí ouška a také se pokouší o první krůčky na svých vratkých nožičkách.  Včera jsem je opět vážila a poprvé dostali pastu na odčervení, ze které nebyli dvakrát nadšení, jako všechna štěňátka.
Některým prckům jsem již doplnila jména, u dvou pejsků ještě váhám.

4.den – do fotogalerií přidána jednotlivá fota štěňátek. Prcci prospívají velmi pěkně, již to jsou hezcí buřtíci. Vypadá to, že Gina má mlíčka pro všechny dost.

Foto 2. den

Naše „Cháčka“ jsou konečně na světě…14.3.2012

7 štěňátek – 5 psíků /2 x čb, 2 x seal, 1 x blue merle/a 2 fenky /1x čb, 1x blue merle/

Byť v této chvíli u mne převládá především velká únava, nedá se ani popsat, jakou mám radost. Ne z počtu, barev či pohlaví, ale že se  splnilo to, v co jsem od Ginina úrazu nepřestala snad ani na minutu doufat. Narodila se jí krásná štěňátka a ona vše nakonec zvládla sama, i když jí to dalo docela zabrat vzhledem k protahovaným přípravám (porod 66.-67. den březosti), kdy vlastně už od minulé středy baštila jen tak napůl a samotné délky porodu, která byla 17 hod.

Měla jsem obrovský starach, aby se něco nezvrtlo a štěňátka v bříšku neumřela. Každou chvíli jsme jí kontrolovala, několikrát jsme byly i  u veterináře, s dalším jsem to konzultovala telefonicky. S tím dvojím poklesem teploty si pořádně nevěděli rady ani oni. Jeden radil císaře, druhý počkat. No byly to docela nervy a pak ještě ten zdlouhavý porod.
Mamina je v pořádku a nyní odpočívá, má na to velký nárok. Štěňátka jsou pěkná, životaschopná a vyrovnaná, jen poslední pejsek měl o něco méně. Gina se o ně velmi pěkně stará, včetně pískací kravičky.

Tak tady je představujeme :

1.  22:30  pes seal  375 g
2.  23:40  pes blue merle  355 g
3.  04:00  pes seal  390 g
4.  05:28  pes černobílý  350 g
5. 06:14  fena blue merle  340 g
6.  10:17  fena černobílá  360 g
7.  15:05  pes černobílý  310 g

Co se týče merláčků, myslím, že je to klasická blumerle, takže je škoda, že alespoň jeden ze seal pejsků není merlovaný, aby měl stejně krásnou barvičku jako mamka. No každopádně pro ni budou mít vlohu. Jsem dokonce ráda, že je více kluků, poněvadž v „G vrhu“ se po Merlinovi nenarodil ani jeden pejsek. Takže doufám, že někteří z majitelů pejsků a nejen jich, budou mít zájem o výstavy i o chov. Štěňátka pro to budou mít výborné předpoklady. Také ještě nechám vyšetřit Ginu na zbylá DNA vyšetření, což je CL a MDR1, kde se nechá předpokládat, že vyjdou NORMAL. A tak i štěňátka budou geneticky zdravá – po rodičích.

Čekání na porod …

Středa 15 hod: 7 štěňátek – 5 kluků /2 čb, 2 seal, 1 blue merle/a 2 holky /1 čb, 1 blue merle/

jedeme na kontrolu k veterináři a snad už to bude vše …

Středa 10 hod: zatím máme 5 štěňátek – 4 kluky a 1 holku

Úterý 22 hod: 66.den Rodíme !!! …během dne k pískáčům přibyli ještě dva plyšáci, Gina vypadala maximálně spokojeně a já pomalu přestala doufat v porod přirozenou cestou. Začala jsem si chystat věci na zítřejší cestu k veterináři, přestala Ginu tak bedlivě sledovat a ona si to zařídila sama :-)

Úterý 10 hod: je to nekonečné, ale snad už to nebude dlouho trvat. Leží, funí a už opečovává dva pískáče, kravičku a ježečka.

Pondělí 23 hod : Gina začala být neklidná a nervózní, zdržuje se ve svém pelíšku, začíná hrabat a připravovat se na porod.

Neděle 23 hod : noc i den byla v klidu, nyní Gině opět klesla teplota na 36,3 a začíná být „na měkko“. Tak to snad konečně vypadá na očekávaný porod.

Moc také chceme poděkovat všem, kdo sem nakukujete, píšete vzkazy a voláte, za vaší podporu :-)

Sobota  : štěňátkům se v maminčině bříšku viditelně líbí. Pro jistotu jsme zajeli i na kontrolu k veterináři a vše je v pořádku. Takže zatím asi nenastal ten správný čas.

Pátek : dnes už nežrala vůbec, zatím ale stále jen leží a odpočívá, žádné viditelnější přípravy k porodu ještě nenastaly.

Čtvrtek : Gině klesla teplota a sbaštila jen polovinu granulí.

Potvrzení březosti … kolem 28. dne březosti jsem chtěla s Ginulkou vyrazit na sono, jen mi to stále časově nějak nevycházelo. Ale od krytí jsem se díky změně chování přikláněla k názoru, že štěňátka budou.
Nyní je Gina březí již 38. den a tak lze březost již i nahmatat. Vidět to na ní moc není, poněvadž je chlupatá jako lední medvídě. Také se  zdá již trochu klidnější, ovšem mimo skákání po kulatých balících a čenichání nějakého zajímavého živočicha. To si nenechá ujít.

Krytí …v neděli 8.1. odpoledne a v úterý 10.1. krásný a sympatický Gentleman nakryl Ginu. Pokud bude krytí úspěšné, což se dozvíme zhruba za měsíc, můžeme začátkem března očekávat narození dalších malých Hafkinsů. K odběru by pak  štěňátka mohla být začátkem května.
Očekáváme štěňátka černobílá a blue-merle, ale třeba nám příroda opět připraví i nějaké překvapení.
Já si hlavně přeji, aby vše proběhlo tak, jak má, bez sebemenších problémů.