Info pro majitele

ODCHOD DO NOVÉHO DOMOVA:
Štěňátko může do nového domova od 50. dne, tj. od 7 týdnů po narození.
Pro odběr si vyberte den, kdy na cestu a štěně po příjezdu domů budete mít dostatek času, aby jste mu mohli jeho nový domov a členy rodiny dostatečně ukázat. Po cestě k nám se můžete již dopředu domluvit, co štěněti bude dovoleno a co ne, kde bude ležet, kde ho budete venčit, aby doma pro štěně nevznikala nedorozumění. Borderky si poměrně rychle zvyknou, většinou se štěňátkům nějak výrazněji nestýská, ale je lepší se vyhnout stresovým situacím.

SMLOUVA:
obdržíte při prodeji a jak já říkám, není to ani tak klasická smlouva, jako spíše návod na štěně se všemi potřebnými instrukcemi o dalším očkování, odčervení, přípravcích na blechy a klíšťata, krmení, zátěži, výchově….

OČKOVACÍ PRŮKAZ:
Štěňata čipujeme, takže od nás dostane tzv. modrý PETPASS, kde jsou také záznamy o provedeném očkování a odčervení.

PRŮKAZ PŮVODU:
ten vám zašlu později po obdržení z plemenné knihy, cca měsíc po odběru štěněte

KRMENÍ:
Je zvyklé především na granulovanou stravu, nyní štěňátka odchovávám na krmivu Visán Optima. Objednávám v obchodě Krmeni-levne.cz nebo Juko krmiva , pro prcky konkrétně: PUPPY & JUNIOR CHICKEN & RICE  – kompletní krmivo pro štěňata a březí či kojící feny s kuřecím masem a rýží. Tímto krmivem se krmí do 1 roku, pak se přechází na krmivo pro dospělé psy. Zde je brožura ke krmivu včetně tabulky dávkování.
Stejný princip je i u ostatních značek krmiv. Pokud budete chtít krmivo změnit, přecházejte na něj smícháním krmiv během 3 dnů.
Štěně od nás dostane balíček pro štěně od této značky, které obsahuje 3 kg krmiva, deku pro štěně, odměrku, brožuru Štěně plnou rad (příchod do do nového domova, výživa, psychologie a výchova, chování, hygiena atd.) a brožuru OPTIMA.
Pokud budete mít zájem, mohu vám objednat i další 15 kg balení.

Pro krmení štěňátka je třeba dále zajistit stabilní misku na granule a na vodu ve střední velikosti, aby je štěně nemohlo převrhnout. Vhodné jsou nerezové nebo na ven těžší, keramické misky.

OBOJEK A VODÍTKO:
Štěňátko od nás toto dostane, na obojek bude zvyklé zcela a na vodítko částečně.
Štěňátka budou mít obojky od firmy Nobby, SOFT GRIP obojek 30-45 cm v šířce 20 mm, který může mít od štěněte až do dospělosti. Vodítko je ve stejné šíři a v délce 120 cm.
Na přání mohu objednat i postroj ve stejném vzoru.

DÁREČKY PRO ŠTĚŇÁTKA:
pamlsky ve variantě mini piškotků a plyšová hračka 🙂

DÁREČKY PRO MAJITELE:
Kniha 101 psích triků až budete chtít svého psího kamaráda něco zábavného naučit :-)…a to nebude dlouho trvat 🙂

PELÍŠEK, PŘEPRAVKA, KLEC, BOUDA, KOTEC
Na spaní doma pořiďte pejskovi pelíšek nebo třeba i látkovou přepravku či kovou klec, které můžete použít i na cestování. Pelíšek mají pejsci rádi spíše se širším a vyšším okrajem.
Rozměry pelechu pro borderku jsou ideální ve velikosti 75 x 60 cm
Látkové kenelky 70-80 x 50-60 cm, to platí i pro klec.
Bouda: máme 110 x 80 cm, pro borderku velmi prostorná
Kotec: máme 2,5 x 2,5 m a je to v pohodě pro dvě BOC

KARTÁČE A HŘEBENY:
Zpočátku vám na štěně stačí tzv. finišák, postupem času na lepší pročesání tzv. hrablo a na vyčesání odumřelé srsti při línání tzv. furminátor.

 Solidní sortiment mají v tomto e-shopu.

DOMÁCÍ SUŠENKY PRO PSY:
Sušenky pro psy. pdf