Vrh “ G „

Revel Bohemia Alké  X  Fire on Ice of Cleverland

9. 7. 2009

REVEL BOHEMIA ALKÉ „Debbie“ Více o Debbie Plemenná kniha
Bon. kód
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Gonioskopie
0/0 iimbapnsnna/H2
DKK 0/0 (HD A)
PRA/CEA negativní
CEA,TNS,CL,MDR – NORMAL
negativní (5/2009)

Výstavy: výborná

Zkoušky : ZVOP

Debbie je velmi temperamentní fenka se zájmem o výcvik a pasení, výborný společník.

FIRE IN ICE OF CLEVERLAND „Merlin“ Více o Merlinovi Plemenná kniha
Narozen
Zápisové číslo
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Prim. Glaukom
21.06.2003 † 1.8.2014
ZBNr: 8202 – Německo
0/0 (HD A)
kat.negativní (5/2009)
CEA, TNS – NORMAL
gonioskopie neg. (5/2009)

Výstavy : Výborný , CAJC, CAC, CACIB

Zkoušky : agility A3, obedience OB 3

Merlin je dle slov majitelky krásný merláček, který je znovu a znovu rozesmívá. Má svůj půvab a kouzlo, vyzařuje z něj radost a láska k životu. Je nebojácný, je to fantastický společník jak ve městě, v kavárně, tak i na nádraží, všude si najde svou cestu. Doma je jako plyšová hračka, miluje mazlení a domácí pohodu.
Při výcviku Merlin vítěží nad lidmi jeho obrovskou vůlí. Je jedno zda se jedná o poslušnost, dogdancing, obedienci, vše dělá na 100 %. Je skvělý a velmi rychlý. Jeho skutečnou vášní jsou agility, tady se ukazuje, jaký opravdu je. Merlinovi se podařil přestup z A1 do A3 za sedm týdnů.

PŘEHLED ŠTĚŇAT
5 fen

GLORY GRACE „Glóry“ FOTO FOTO
Fena, stříbrobílá v PP /seal-white/
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
Chybí P2, nůžkový skus
Domov: Kolín
společník ke koním, výcvik, agility
GOSCHIA GIRL „Meggy“ FOTO FOTO
Fena, černobílá
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DKK 1/1
Plnochrupá, nůžkový skus
CHOVNÁ 25.9.11
iim bapns nna/ E1 P1 T1 W2
Domov: Hr.Králové
společnice na výlety a vodu
GRETTY GRAIN „Gréta“ FOTO WEB
Fena, blue merle
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DKK 0/0, DLK 0/0
PRA/CEA/Glaukom negativní
Plnochrupá, nůžkový skus volný
výstavy: V1, VTM
zkoušky: ZOP, OBZ, OB1, HtM1, BH, Fpr1, ZVV1, SPr1
tituly: FLY 18
agility: LA1
47 cm
Domov: Písek
výcvik, dogdancing, agility
GENTLE GENNY „Genny“ FOTO FOTO
Fena, černobílá
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
Plnochrupá,nůžkový skus
Domov: Zlín
výcvik, canisterapie, výstavy
GINGER GEREE „Gina“ WEB
Fena, sable-merle v PP /seal-merle/
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DNA CL NORMAL
MDR1 NORMAL
DKK -/0 /úraz/
Chybí obě P2, nůžkový skus
CHOVNÁ 23.7.11
iimbmwnnnna/C1,E1,H2,N1,U1
Domov: u nás
pasení, frisbee, výcvik

VÁHOVÁ TABULKA

JMÉNO POHLAVÍ ČAS NAR. POR. VÁHA 1 TÝDEN 2 TÝDNY 4 TÝDNY 7 TÝDNŮ
Glory Grace fena 17:54 405g 900g 1355g 2700g 4,5 kg
Goschia Girl fena 18:29 280g 610g 1020g 2000g 3,4 kg
Gretty Grain fena 20:03 340g 895g 1400g 2700g 4,6 kg
Gentle Genny fena 20:58 395g 740g 1180g 2400g 4,7 kg
Ginger Geeree fena 22:05 385g 830g 1320g 2600g 4,7 kg

 KRYTÍ/POROD

Datum krytí 9.5.2009 Datum porodu 9.7.2009

Narodilo se 5 štěňat, všechna byla odchována.

Porod trval od. 17.00 do hod. 22.30..
Průměrná porodní váha štěňat byla 361 g

DENÍČEK

29.8.09 Loučení se štěňátky

Jelikož se štěňátkům blíží již sedmý týden života, událo se toho tento týden opravdu hodně.

1. čipování a očkování jsme tentokrát zvládli s naším panem veterinářem v klidu u nás doma, takže prťata téměř nic nezaznamenala. Jen malinko pískla při píchnutí jehly s čipem,  ale za chvilku už zase vesele běhala po dvoře.

2. ve středu přijeli z Německa na návštěvu Helmerovi, bohužel bez tatínka Merlina, což mne moc mrzelo, protože jsem se na něj velice těšila.  Došlo více méně k nedorozumění… považovala jsem za samozřejmost, že ho s sebou vezmou a tak jsem se o tom v e-mailach nezmiňovala , ale paní Helga si to bohužel vyložila jinak a tak přijeli sami ;-((

Ale i tak to opět bylo velice milé shledání, holčičky se jim moc líbily jak exteriérem, tak i povahami a temperamentem, vyfotili spoustu fotek a náležitě si s nimi pohráli a pochovali si je.

3. holčičky už odcházejí do nových domovů

Nejprve nás opustila Gretuška, která bude bydlet jen nedaleko od nás u Písku a se Soňou budou navštěvovat cvičák ve Strakonicích, kde se budou potkávat s Helčou a Lízou a chtějí se věnovat především dogdancingu a výcviku.

Už máme i zprávu z nového domova, kde na ní čekaly psí holky Bonna a  Barunka, a obě si ji velice oblíbily. A to tak, že první noc k ránu spinkala Bona i s Gretuškou u Soňy v postýlce. Už se také předvedla, jaké je živé a vynalézavé štěňátko , a to lovením špuntu v misce s vodou.

Pro Gennynku si přijela celá velká rodina se třemi kluky /jen je nemají najednou jako my / až ze Zlína. S majitelkou Věrkou jsou již přihlášené do školky pro štěňátka a tak doufám, že jim elán do cvičení vydrží a budou cvičák navštěvovat i později…, také chtějí zkusit canisterapii a sem tam nějakou tu výstavu.

Gošulka bude své majitelce Katce dělat především společnici na výletech, túrách a při sjíždění řek. A věřím, že bude fajn kamarádkou, protože to byl nejhodnější kulíšek z vrhu. Jejím novým domovem jsou Nechanice u Hradce Králové.

Nedaleko od Gošulky bude mít domov Glorynka, a to v Kolíně.Bude rodinným pejskem a své majitelce Klárce bude dělat společnici při vyjížďkách na koních.

A co se týče poslední merlované holčičky Ginušky, neplánovaně jsme se rozhodli si ji ponechat doma. Byl to asi osud, že  byla 2x rezervovaná, ale oba zájemci si to rozmysleli. A tak nějak mi došlo, že pokud bych ji prodala, chybělo by mi to její úžasné přivítání pokaždé, když mne vidí :o))) A tak doufám, že se bez problémů zařadí do naší psí smečky.

A jsem opravdu zvědavá na zážitky s ní, poněvadž dnes se jí již podařilo otevřít pet lahev a při zalévání kytek kvůli vodě vlezla snad do všech květníků. Pěkně slyší na jméno a baví jí aportovat a trošku podávat pacičku.

Je to rarášek, ale je velmi učenlivá a milá.

Ale abych nechválila jen Ginu, celý tento vrh se zdá být povahově opravdu zajímavý. Holčičky byly velice pohodové, hravé, učenlivé a milé a také vynalézavé. Naši kluci říkali, že jsou hravé jako koťata. Podle slov majitelů, kteří je již mají doma jsou i čistotné a umějí si říci, když potřebují. Každopádně doufám, že budou svým novým majitelům dělat jen a jen radost a jak to tak vypadá, užijí si s nimi i spoustu legrace.

21.8.09 Nové fotky štěňátek ve věku 6-ti týdnů poprvé

Fotky z dnešního rána, kdy se holčiny evidentně dobře vyspinkaly a byly strašně akční.

Jelikož ve stínu byla ještě rosa, namočily si nožičky a v kombinaci s tím, že si lehnou a hrají si kde se jim zachce, vypadaly úžasně. Také se jim dokonale podařilo zpacifikovat Clerisku.

Nebylo možné vyfotit je chvilku v klidu, natož v nějakém postoji, nebo třeba na židličce.

Nehledě na to, že na ně nemůžu moc volat, aby si pěkně stouply nebo se podívaly, protože v té chvíli se okamžitě a s úprkem řítí hned ke mně a buď dostanu pusinku já, nebo objektiv / dnes jsem ho čistila 3x, protože Glórinku ta fotící věcička strašně zajímala/. Příště jdu fotit ve 4 odpoledne, až budou znavené horkem :o)))

Jelikož má Helenka prázdniny, má Lízu u sebe a pilně se připravují na různé závody, zkoušky a trénují frisbee, dogdancing a také agility. Tudíž k nám přijely na návštěvu a hlavně se podívat na štěňátka. Fotky od Helči

Fotky štěňátek ve věku 6-ti týdnů podruhé

Podívaná na hrající a skotačící štěňátka je vždycky zážitek a člověk se na ně vydrží dívat hodně dlouho. A u borderek je to obzvlášť dlouho, poněvadž jejich energie je mnohdy až obdivuhodná.

Takže jsem dnes již podruhé podlehla tomuto kouzlu a opět vzala do ruky foťák, zvlášť když se mi po dvou pivkách, kafíčku a zákusku podařilo přemluvit manžela, aby ty naše neposedné holčiny pochoval a ony musely na chvilku přestat tahat sestřičku či Cleris za ocas, okusovat jim uši, kousat kůru a lupánky, probíhat vykotlaným kmenem, honit se okolo skalky, schovávat se za keříky, kousat nohy nám nebo stolu, vrčet na míček a prát se s ním, takticky uloupit sestřičce hračku, vylít právě donesenou misku vody či žužlat Debinčiny cecíky. Po tom všem se podařilo usnout Gretušce a Ginulce, takže mám pěkné fotečky spících merlaček, ale ty černobílé….no ani jsem se nepokoušela a ještě se jim nelíbilo, že už zábava končí a jde se spát. Takže společné foto Glórinky,  Gennynky a Gošulky „možná“ někdy příště.

Jenže pomalu se nám to s holčinami krátí, za týden jim bude 7 týdnů a jejich majitelé se na ně velice těší, takže už se s nimi budeme loučit během příštího víkendu.

12.8.09  Minulý týden byl   především ve znamení návštěv nejen budoucích majitelů štěňátek, také nás navštívila moje sestra s manželem, známí se dvěmi holčinami a také se přijeli ukázat Mattauchovi s Falcem. Takže štěňátka měla chovací týden, hlavně holky si vydržely se štěňátky hrát po celou dobu návštěvy.

Dnes nás ještě čeká návštěva ch.st. z Černobílých a vezmou sebou i malou Jingel, takže prcci budou mít alespoň koho okusovat. Ale nejspíš to bude vzájemné, Jingel je také ještě malý prcek, právě dnes jí jsou 3 měs.

23.7.09  Vrhu G jsou 2 týdny, holčičky mají svá jména …..  nové foto

Všem holčičkám se daří moc fajn, během posledních dvou dní otevřely svá očka, začínají se stavět především na přední nožičky a začínají být zvědavé. Občas se ale postaví i na všechny 4 tlapky.

Také se pokouší o první hry. Vybrala jsem jim již jejich jména a opět jsem je zvážila.

17.7.09  Holčičky mají za sebou 1 týden životafoto zde

Naše slečny jsou nadmíru spokojené a už i živé, rychle se plíží po svém pelíšku / trochu mi připomínají ty velké dinosaury na malých nožičkách / a fenka č.1 a světlá merlačka už by se nejraději podívaly i do jejího okolí. Samozřejmě nádherně přibraly, váhy jsou uvedeny na stránce vrhu.

A ještě k barvám: jak jste si jistě všimly, máme jednou světlou a jednu poněkud tmavší, ba dokonce zrzavou merlačku. Sama jsem z této barvy trochu vedle, zatím spíše tápu, o co by se mohlo jednat, byť maličko něco tuším. Zda se jedná o nějakou zvláštní barvu , to ukáže čas.

Každopádně tento vrh mi přináší samá překvapení , první v podobě pěti fenek a pak i těmi barvami. Merlina jsem si vybrala také z toho důvodu, že by se měla narodit jen štěňátka čb a blue-merle. Ale právě když to člověk nejméně plánuje, přijde překvapení.

13.7.09 Přidány jednotlivé fotky štěňátek

Debbinka nám konečně začala štěňátka půjčovat a tak jsem je mohla jednotlivě vyfotit .

Všichni se mají dobře a holčičky krásně přibírají. Je vidět, že jsou spokojené a nic jim nechybí.

9.7.09 62. den „G“ štěňátka jsou na světě

Včera večer klesla Debbince teplota na 36,8 , ráno pak na 36,4, a tak bylo jasné, že se dnes, i dle mých předpokladů štěňátek dočkáme. Noc a den Debbie strávila jak jinak, než bláznivým pobíháním a hrabáním. Kolem půl páté už se začala zdržovat ve svém porodním pelíšku a hlasitě pískala.

První štěňátko přišlo na svět kolem šesté a byla to holčička. V té chvíli jsem vůbec nečekala, co bude následovat :o))))

17:54   fenka   černobílá      405 g
18:29   fenka    černobílá      280 g
20:03   fenka    blue-merle   395 g
20:58   fenka    černobílá      340 g
22:05   fenka    blue-merle   385g

Všechny holčičky jsou v pořádku a velice čilé, doslova pár minut po narození se draly k Debinčiným cecíkům. Během noci se jim viditelně zvětšila bříška a nyní i včetně maminy spokojeně spinkají, holčiny samozřejmě s cecíkem v tlamičce.

4.6. 27.den Potvrzení březosti

9.5. Krytí : v první řadě musím napsat, že Merlin nás opravdu nezklamal, ba naopak, předčil naše očekávání. Je opravdu přesně takový,  jak o něm píše jeho majitelka. Mimochodem i majitelé Merlina jsou velice přátelští a pohostinní lidé, a tak se krytí stalo i příjemným setkáním s milými lidmi. Jsme rádi, že jsme se s nimi a jejich zvířecími kamarády mohli poznat.

Debbie s Merlinem jsou velice typově podobní, jen Debbie má jinak postavená ouška.  Je to pěkná dvojice, a tak bychom byli velice rádi, pokud budeme zhruba  za měsíc moci oznámit, že krytí bylo úspěšné. Foto z krytí.

Helmerovi mají ještě 2 fenky, černobílou Ginu a blue-merle Icy. Dále také dvě kočky Monu a Lisu. Ty na fotkách  nejsou, ale Debbie si jich velice užila /stále je pásla/. Merlinova majitelka má na zahradě parkur na agility, které Merlin opravdu miluje, to je s fotek jistě vidět. Také jsem si s ním zaběhala, a jeho výkon  bych charakterizovala stručně slovy : „kdo umí, ten umí“. Ten svůj raději komentovat nebudu. Při cestě domů jsme se zastavili na malou procházku u nedaleké přehrady Rothsee.