Vrh “ G „

Revel Bohemia Alké  X  Fire on Ice of Cleverland

9. 7. 2009

REVEL BOHEMIA ALKÉ „Debbie“ Více o Debbie Plemenná kniha
Bon. kód
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Gonioskopie
0/0 iimbapnsnna/H2
DKK 0/0 (HD A)
PRA/CEA negativní
CEA,TNS,CL,MDR – NORMAL
negativní (5/2009)

Výstavy: výborná

Zkoušky : ZVOP

Debbie je velmi temperamentní fenka se zájmem o výcvik a pasení, výborný společník.

FIRE IN ICE OF CLEVERLAND „Merlin“ Více o Merlinovi Plemenná kniha
Narozen
Zápisové číslo
DKK
PRA/CEA
DNA testy
Prim. Glaukom
21.06.2003 † 1.8.2014
ZBNr: 8202 – Německo
0/0 (HD A)
kat.negativní (5/2009)
CEA, TNS – NORMAL
gonioskopie neg. (5/2009)

Výstavy : Výborný , CAJC, CAC, CACIB

Zkoušky : agility A3, obedience OB 3

Merlin je dle slov majitelky krásný merláček, který je znovu a znovu rozesmívá. Má svůj půvab a kouzlo, vyzařuje z něj radost a láska k životu. Je nebojácný, je to fantastický společník jak ve městě, v kavárně, tak i na nádraží, všude si najde svou cestu. Doma je jako plyšová hračka, miluje mazlení a domácí pohodu.
Při výcviku Merlin vítěží nad lidmi jeho obrovskou vůlí. Je jedno zda se jedná o poslušnost, dogdancing, obedienci, vše dělá na 100 %. Je skvělý a velmi rychlý. Jeho skutečnou vášní jsou agility, tady se ukazuje, jaký opravdu je. Merlinovi se podařil přestup z A1 do A3 za sedm týdnů.

PŘEHLED ŠTĚŇAT
5 fen

GLORY GRACE „Glóry“ FOTO FOTO
Fena, stříbrobílá v PP /seal-white/
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
Chybí P2, nůžkový skus
Klára T., Kolín
společník ke koním, výcvik, agility
GOSCHIA GIRL „Meggy“ FOTO FOTO
Fena, černobílá
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DKK 1/1
Plnochrupá, nůžkový skus
CHOVNÁ 25.9.11
iim bapns nna/ E1 P1 T1 W2
Katka H., Hr.Králové
společnice na výlety a vodu
GRETTY GRAIN „Gréta“ FOTO WEB
Fena, blue merle
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DKK 0/0, DLK 0/0
PRA/CEA/Glaukom negativní
Plnochrupá, nůžkový skus volný
výstavy: V1, VTM
zkoušky: ZOP, OBZ, OB1, HtM1, BH, Fpr1, ZVV1, SPr1
tituly: FLY 18
agility: LA1
47 cm
Soňa Š., Písek
výcvik, dogdancing, agility
GENTLE GENNY „Genny“ FOTO FOTO
Fena, černobílá
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
Plnochrupá,nůžkový skus
Věra K., Zlín
výcvik, canisterapie, výstavy
GINGER GEREE „Gina“ WEB
Fena, sable-merle v PP /seal-merle/
DNA CEA NORMAL
DNA TNS NORMAL
DNA CL NORMAL
MDR1 NORMAL
DKK -/0 /úraz/
Chybí obě P2, nůžkový skus
CHOVNÁ 23.7.11
iimbmwnnnna/C1,E1,H2,N1,U1
Pavla Č., zůstala doma
pasení, frisbee, výcvik

VÁHOVÁ TABULKA

JMÉNO POHLAVÍ ČAS NAR. POR. VÁHA 1 TÝDEN 2 TÝDNY 4 TÝDNY 7 TÝDNŮ
Glory Grace fena 17:54 405g 900g 1355g 2700g 4,5 kg
Goschia Girl fena 18:29 280g 610g 1020g 2000g 3,4 kg
Gretty Grain fena 20:03 340g 895g 1400g 2700g 4,6 kg
Gentle Genny fena 20:58 395g 740g 1180g 2400g 4,7 kg
Ginger Geeree fena 22:05 385g 830g 1320g 2600g 4,7 kg

 KRYTÍ/POROD

Datum krytí 9.5.2009 Datum porodu 9.7.2009

Narodilo se 5 štěňat, všechna byla odchována.

Porod trval od. 17.00 do hod. 22.30..
Průměrná porodní váha štěňat byla 361 g

DENÍČEK

29.8.09 Loučení se štěňátky

Jelikož se štěňátkům blíží již sedmý týden života, událo se toho tento týden opravdu hodně.

1. čipování a očkování jsme tentokrát zvládli s naším panem veterinářem v klidu u nás doma, takže prťata téměř nic nezaznamenala. Jen malinko pískla při píchnutí jehly s čipem,  ale za chvilku už zase vesele běhala po dvoře.

2. ve středu přijeli z Německa na návštěvu Helmerovi, bohužel bez tatínka Merlina, což mne moc mrzelo, protože jsem se na něj velice těšila.  Došlo více méně k nedorozumění… považovala jsem za samozřejmost, že ho s sebou vezmou a tak jsem se o tom v e-mailach nezmiňovala , ale paní Helga si to bohužel vyložila jinak a tak přijeli sami ;-((

Ale i tak to opět bylo velice milé shledání, holčičky se jim moc líbily jak exteriérem, tak i povahami a temperamentem, vyfotili spoustu fotek a náležitě si s nimi pohráli a pochovali si je.

3. holčičky už odcházejí do nových domovů

Nejprve nás opustila Gretuška, která bude bydlet jen nedaleko od nás u Písku a se Soňou budou navštěvovat cvičák ve Strakonicích, kde se budou potkávat s Helčou a Lízou a chtějí se věnovat především dogdancingu a výcviku.

Už máme i zprávu z nového domova, kde na ní čekaly psí holky Bonna a  Barunka, a obě si ji velice oblíbily. A to tak, že první noc k ránu spinkala Bona i s Gretuškou u Soňy v postýlce. Už se také předvedla, jaké je živé a vynalézavé štěňátko , a to lovením špuntu v misce s vodou.

Pro Gennynku si přijela celá velká rodina se třemi kluky /jen je nemají najednou jako my / až ze Zlína. S majitelkou Věrkou jsou již přihlášené do školky pro štěňátka a tak doufám, že jim elán do cvičení vydrží a budou cvičák navštěvovat i později…, také chtějí zkusit canisterapii a sem tam nějakou tu výstavu.

Gošulka bude své majitelce Katce dělat především společnici na výletech, túrách a při sjíždění řek. A věřím, že bude fajn kamarádkou, protože to byl nejhodnější kulíšek z vrhu. Jejím novým domovem jsou Nechanice u Hradce Králové.

Nedaleko od Gošulky bude mít domov Glorynka, a to v Kolíně.Bude rodinným pejskem a své majitelce Klárce bude dělat společnici při vyjížďkách na koních.

A co se týče poslední merlované holčičky Ginušky, neplánovaně jsme se rozhodli si ji ponechat doma. Byl to asi osud, že  byla 2x rezervovaná, ale oba zájemci si to rozmysleli. A tak nějak mi došlo, že pokud bych ji prodala, chybělo by mi to její úžasné přivítání pokaždé, když mne vidí :o))) A tak doufám, že se bez problémů zařadí do naší psí smečky.

A jsem opravdu zvědavá na zážitky s ní, poněvadž dnes se jí již podařilo otevřít pet lahev a při zalévání kytek kvůli vodě vlezla snad do všech květníků. Pěkně slyší na jméno a baví jí aportovat a trošku podávat pacičku.

Je to rarášek, ale je velmi učenlivá a milá.

Ale abych nechválila jen Ginu, celý tento vrh se zdá být povahově opravdu zajímavý. Holčičky byly velice pohodové, hravé, učenlivé a milé a také vynalézavé. Naši kluci říkali, že jsou hravé jako koťata. Podle slov majitelů, kteří je již mají doma jsou i čistotné a umějí si říci, když potřebují. Každopádně doufám, že budou svým novým majitelům dělat jen a jen radost a jak to tak vypadá, užijí si s nimi i spoustu legrace.

21.8.09 Nové fotky štěňátek ve věku 6-ti týdnů poprvé

Fotky z dnešního rána, kdy se holčiny evidentně dobře vyspinkaly a byly strašně akční.

Jelikož ve stínu byla ještě rosa, namočily si nožičky a v kombinaci s tím, že si lehnou a hrají si kde se jim zachce, vypadaly úžasně. Také se jim dokonale podařilo zpacifikovat Clerisku.

Nebylo možné vyfotit je chvilku v klidu, natož v nějakém postoji, nebo třeba na židličce.

Nehledě na to, že na ně nemůžu moc volat, aby si pěkně stouply nebo se podívaly, protože v té chvíli se okamžitě a s úprkem řítí hned ke mně a buď dostanu pusinku já, nebo objektiv / dnes jsem ho čistila 3x, protože Glórinku ta fotící věcička strašně zajímala/. Příště jdu fotit ve 4 odpoledne, až budou znavené horkem :o)))

Jelikož má Helenka prázdniny, má Lízu u sebe a pilně se připravují na různé závody, zkoušky a trénují frisbee, dogdancing a také agility. Tudíž k nám přijely na návštěvu a hlavně se podívat na štěňátka. Fotky od Helči

Fotky štěňátek ve věku 6-ti týdnů podruhé

Podívaná na hrající a skotačící štěňátka je vždycky zážitek a člověk se na ně vydrží dívat hodně dlouho. A u borderek je to obzvlášť dlouho, poněvadž jejich energie je mnohdy až obdivuhodná.

Takže jsem dnes již podruhé podlehla tomuto kouzlu a opět vzala do ruky foťák, zvlášť když se mi po dvou pivkách, kafíčku a zákusku podařilo přemluvit manžela, aby ty naše neposedné holčiny pochoval a ony musely na chvilku přestat tahat sestřičku či Cleris za ocas, okusovat jim uši, kousat kůru a lupánky, probíhat vykotlaným kmenem, honit se okolo skalky, schovávat se za keříky, kousat nohy nám nebo stolu, vrčet na míček a prát se s ním, takticky uloupit sestřičce hračku, vylít právě donesenou misku vody či žužlat Debinčiny cecíky. Po tom všem se podařilo usnout Gretušce a Ginulce, takže mám pěkné fotečky spících merlaček, ale ty černobílé….no ani jsem se nepokoušela a ještě se jim nelíbilo, že už zábava končí a jde se spát. Takže společné foto Glórinky,  Gennynky a Gošulky „možná“ někdy příště.

Jenže pomalu se nám to s holčinami krátí, za týden jim bude 7 týdnů a jejich majitelé se na ně velice těší, takže už se s nimi budeme loučit během příštího víkendu.

12.8.09  Minulý týden byl   především ve znamení návštěv nejen budoucích majitelů štěňátek, také nás navštívila moje sestra s manželem, známí se dvěmi holčinami a také se přijeli ukázat Mattauchovi s Falcem. Takže štěňátka měla chovací týden, hlavně holky si vydržely se štěňátky hrát po celou dobu návštěvy.

Dnes nás ještě čeká návštěva ch.st. z Černobílých a vezmou sebou i malou Jingel, takže prcci budou mít alespoň koho okusovat. Ale nejspíš to bude vzájemné, Jingel je také ještě malý prcek, právě dnes jí jsou 3 měs.

23.7.09  Vrhu G jsou 2 týdny, holčičky mají svá jména …..  nové foto

Všem holčičkám se daří moc fajn, během posledních dvou dní otevřely svá očka, začínají se stavět především na přední nožičky a začínají být zvědavé. Občas se ale postaví i na všechny 4 tlapky.

Také se pokouší o první hry. Vybrala jsem jim již jejich jména a opět jsem je zvážila.

17.7.09  Holčičky mají za sebou 1 týden životafoto zde

Naše slečny jsou nadmíru spokojené a už i živé, rychle se plíží po svém pelíšku / trochu mi připomínají ty velké dinosaury na malých nožičkách / a fenka č.1 a světlá merlačka už by se nejraději podívaly i do jejího okolí. Samozřejmě nádherně přibraly, váhy jsou uvedeny na stránce vrhu.

A ještě k barvám: jak jste si jistě všimly, máme jednou světlou a jednu poněkud tmavší, ba dokonce zrzavou merlačku. Sama jsem z této barvy trochu vedle, zatím spíše tápu, o co by se mohlo jednat, byť maličko něco tuším. Zda se jedná o nějakou zvláštní barvu , to ukáže čas.

Každopádně tento vrh mi přináší samá překvapení , první v podobě pěti fenek a pak i těmi barvami. Merlina jsem si vybrala také z toho důvodu, že by se měla narodit jen štěňátka čb a blue-merle. Ale právě když to člověk nejméně plánuje, přijde překvapení.

13.7.09 Přidány jednotlivé fotky štěňátek

Debbinka nám konečně začala štěňátka půjčovat a tak jsem je mohla jednotlivě vyfotit .

Všichni se mají dobře a holčičky krásně přibírají. Je vidět, že jsou spokojené a nic jim nechybí.

9.7.09 62. den „G“ štěňátka jsou na světě

Včera večer klesla Debbince teplota na 36,8 , ráno pak na 36,4, a tak bylo jasné, že se dnes, i dle mých předpokladů štěňátek dočkáme. Noc a den Debbie strávila jak jinak, než bláznivým pobíháním a hrabáním. Kolem půl páté už se začala zdržovat ve svém porodním pelíšku a hlasitě pískala.

První štěňátko přišlo na svět kolem šesté a byla to holčička. V té chvíli jsem vůbec nečekala, co bude následovat :o))))

17:54   fenka   černobílá      405 g
18:29   fenka    černobílá      280 g
20:03   fenka    blue-merle   395 g
20:58   fenka    černobílá      340 g
22:05   fenka    blue-merle   385g

Všechny holčičky jsou v pořádku a velice čilé, doslova pár minut po narození se draly k Debinčiným cecíkům. Během noci se jim viditelně zvětšila bříška a nyní i včetně maminy spokojeně spinkají, holčiny samozřejmě s cecíkem v tlamičce.

4.6. 27.den Potvrzení březosti

9.5. Krytí : v první řadě musím napsat, že Merlin nás opravdu nezklamal, ba naopak, předčil naše očekávání. Je opravdu přesně takový,  jak o něm píše jeho majitelka. Mimochodem i majitelé Merlina jsou velice přátelští a pohostinní lidé, a tak se krytí stalo i příjemným setkáním s milými lidmi. Jsme rádi, že jsme se s nimi a jejich zvířecími kamarády mohli poznat.

Debbie s Merlinem jsou velice typově podobní, jen Debbie má jinak postavená ouška.  Je to pěkná dvojice, a tak bychom byli velice rádi, pokud budeme zhruba  za měsíc moci oznámit, že krytí bylo úspěšné. Foto z krytí.

Helmerovi mají ještě 2 fenky, černobílou Ginu a blue-merle Icy. Dále také dvě kočky Monu a Lisu. Ty na fotkách  nejsou, ale Debbie si jich velice užila /stále je pásla/. Merlinova majitelka má na zahradě parkur na agility, které Merlin opravdu miluje, to je s fotek jistě vidět. Také jsem si s ním zaběhala, a jeho výkon  bych charakterizovala stručně slovy : „kdo umí, ten umí“. Ten svůj raději komentovat nebudu. Při cestě domů jsme se zastavili na malou procházku u nedaleké přehrady Rothsee.