Ginger Geree Hafkins

Gina

DSC_5310wo

† 4.10.2017

Narozena9.7.2009Číslo zápisuCMKU/BOC/3319/09
Barvaseal-merleChovnostchovná 23.7.11 Žižice
OtecFire and Ice of CleverlandBonitační kód-/0 iimbmwnnnna/C1,E1,H2,N1,U1
MatkaRevel Bohemia AlkéDKK-/0 (stav po úraze,neposouzeno)
ChovatelPavla ČížkováPRA/CEAnegativní 6/10, 8/14
Váha, výška20 kg, 51 cmGonioskopienegativní 6/10, 8/14
Výstvayvýborná , Vítěz třídy mladýchDNA testyCEA, TNS – normal (po rodičích)
CL, MDR1, MH, IGS – normal (testována)
Zkoušky VrhyCH J K L M N

PLEMENNÁ KNIHA


To, že jsme si Ginušku nechali, byl více méně, nebo spíše vlastně jen osud. Neplánovala jsem si nechat další štěňátko, byť spojení Debbie s Merlinem bylo velice zajímavé, Merlin na mne zapůsobil jak svým exteriérem, tak především charakterem. Spoustu mých známých se proto divilo, že si neplánuji nechat nějakého prcka. Já jsem si sama pro sebe říkala, že by se muselo stát opravdu nevím co, abych se tak rozhodla. A ono se stalo.

Ale tak to bývá …. kdybych si to plánovala, tak se to nestane…….

Jako poslední se narodila merle holčička, která mi od počátku přišla poněkud více zrzavá, než normálně blue merláčci bývají. V tu chvíli jsem trochu zauvažovala nad dalším přírustkem, ale opravdu jen na chvíli, poněvadž už se na ni přihlásili první zájemci. Ti ji ale po čase odřekli. Pak se zajímali další, ale dopadlo to stejně. A tak  byla v 7-ti týdnech tahle holčička volná. Znovu jsem dala inzeráty, ale pomalu jsem si začala uvědomovat, že mám obavu ze zvonění telefonu. Že se ozve někdo, kdo mi tuhle merlovanou kuličku, která se ke mně pokaždé řítí a vítá mne s neskutečnou radostí a upřeně na mne hledí těma svýma krásnýma očima, bude chtít odvézt. Měla jsem prostě takové tušení, že když ji prodám, bude mne to  mrzet….

Zbývalo už jediné, ale to nejtěžší : přemluvit manžela, což bych přirovnala k nadlidskému výkonu.

K mému velkému překvapení ale svolil.  A nejen on. Velkou radost měli i naši kluci. Prý je to fajn štěně a také by je prý celkem mrzelo, kdybychom ji prodali. Takže jim za to moc děkuji…

Gina je borderka každým coulem.  Nadšená do čehokoli, energická, neúnavná, vnímavá, trochu praštěná. Bezmezně milující a střežící naši rodinu. Je velmi učenlivá. Lze s ní dělat prakticky cokoli, od pasení přes cvičení, tanec se psem, frisbbe. Také miluje vodu, je to úžasný plavec. A samozřejmě moc fajn společník. A abych jen nechválila, je nedůvěřivá k některým lidem a také trochu žárlivka, když si hladím jiného psa.

4.10.2017 12:15 Ginuška odešla za duhový most…
nečekaně, rychle…nevěřila bych, že se to může stát jednomu psovi dvakrát, ale jí bohužel ano. Nechápeme proč, znovu vběhla pod kola traktoru, ale tentokrát už jí nebylo pomoci, netrpěla.
Pomalu mi to dochází…přehrávám si těch 8 let s ní, co všechno mě svojí povahou naučila, při prohlížení jejích fotek mi tečou slzy a snažím se zapamatovat si její stále veselé oči, úsměv a radost ze života….budeš nám moc chybět 

Děkuji ti Ginko že jsi byla….

DOKUMENTY

FOTO

Další foto najdete v Galerii

VIDEO

Gina ve vaně
Gina a Gréta – 4 měsíce
Gina – vodní hrátky
Gina a Danda