Štěňátkům jsou 3 týdny…

Fotogalerie Vrh „A“ 3 týdny

Dalo by se říci, že od poslední zprávy o prccích se nic zvláštního nestalo… tedy nic zvláštního mimo běžný vývoj štěňátek 🙂
Ve dvou týdnech byla odčervena a ostříhala jsem jim dráp.
Samozřejmě otevřela očka, začala slyšet a tudíž se daleko více zajímají o svět kolem sebe.
Začala si hrát mazi sebou a také s hračkami, reagují na různé zvuky a podněty, ktré jim v rámci socializace připravuji.
Samozřejmě se již také vydávají na průzkum mimo sůj pelech, seznamují se s dalšími psi.
Přijeli se podívat pevní zájemci a včera a dnes už s námi trávili odpoledne na zahradě.

Začínají se rýsovat i povahově:
pejsek je vždy nejdřívě ve střehu, když se něco děje. Zdá se, že to bude výborný  hlídač, který bude chtít být obklopen svou rodinou, poněvadž má rád společnost a něčí přítomnost.
fenka I. je velmi bystrá, kontaktní, temperamnetní,takový ten typ, že když na ní v tomto věku mluvíte, máte pocit, že vás doknale poslouchá a chápe. Také se zdá, že bude hýřit nápady, poněvadž dnes při první návštěvě zahrady lyšácky pozorovala pohupující se prádlo na šňůře – zatím bez újmy 🙂
fenka II. bude asi velmi podobná mamce Cleris, jak exterierově, tak i povahou – velmi mi jí připomíná. Je to sebevědomá, pohodová fenka, byť reaguje na všechny podněty jako sourozenci, přece jen je rozvážnější a vše sleduje s nadhledem. No jako Cleris.

a skoro bych málem zapoměla – již máme jména a tetovací čísla
…  6625          Alyan          „ALAN“
…  6627          Amylye       „EJMY“
…  6628          Andora       „DORKA“

Také Gina je konečně spokojená, když štěňátka začala pobíhat mimo bednu. Po mamince Debbie zdědila úžasné pečovatelské vlohy o psí miminka, takže je z nich maximálně nadšená, pečuje o ně a hraje si s nimi. A tak mají hafíci mimo maminu i báječnou chůvu.