Očekávaná štěňátka

Naše „Cháčka“ jsou konečně na světě…14.3.2012

 7 štěňátek – 5 psíků /2 x čb, 2 x seal, 1 x blue merle/a 2 fenky /1x čb, 1x blue merle/

Byť v této chvíli u mne převládá především velká únava, nedá se ani popsat, jakou mám radost. Ne z počtu, barev či pohlaví, ale že se  splnilo to, v co jsem od Ginina úrazu nepřestala snad ani na minutu doufat. Narodila se jí krásná štěňátka a ona vše nakonec zvládla sama, i když jí to dalo celkem zabrat vzhledem k protahovaným přípravám, kdy vlastně už od minulé středy baštila jen tak napůl a samotné délky porodu 17 hod. Mamina je v pořádku a nyní odpočívá, má na to velký nárok. Štěňátka jsou pěkná, životaschopná a vyrovnaná, jen poslední pejsek měl o něco méně. Gina se o ně velmi pěkně stará, včetně pískací kravičky.

Tak tady je představujeme :

22:30  pes seal  375 g
23:40  pes blue merle  355 g
04:00  pes seal  390 g
05:28  pes černobílý  350 g
06:14  fena blue merle  340 g
10:17  fena černobílá  360 g
15:05  pes černobílý  310 g

Co se týče merláčků, myslím, že je to klasická blumerle, takže je škoda, že alespoň jeden ze seal pejsků není merlovaný, aby měl stejně krásnou barvičku jako mamka. No každopádně pro ni budou mít vlohu. Jsem dokonce ráda, že je více kluků, poněvadž v „G vrhu“ se po Merlinovi nenarodil ani jeden pejsek. Takže doufám, že někteří z majitelů pejsků a nejen jich, budou mít zájem o výstavy i o chov. Štěňátka pro to budou mít výborné předpoklady. Také ještě nechám vyšetřit Ginu na zbylá DNA vyšetření, což je CL a MDR1, kde se nechá předpokládat, že vyjdou NORMAL. A tak i štěňátka budou geneticky zdravá – po rodičích.

Případní zájemci se mohou ozvat na e-mail či telefon.
Několik štěňátek je již předběžně zamluveno, volní jsou v této chvíli psíci.

 

Středa 15 hod: 7 štěňátek5 kluků /2 čb, 2 seal, 1 blue merle/a 2 holky /1 čb, 1 blue merle/
jedeme na kontrolu k veterináři a snad už to bude vše …

Středa 10 hod: zatím máme 5 štěňátek – 4 kluky a 1 holku

Úterý 22 hod: 66.den Rodíme !!! …během dne k pískáčům přibyli ještě dva plyšáci, Gina vypadala maximálně spokojeně a já pomalu přestala doufat v porod přirozenou cestou. Začala jsem si chystat věci na zítřejší cestu k veterináři, přestala Ginu tak bedlivě sledovat a ona si to zařídila sama 🙂

Úterý 10 hod: je to nekonečné, ale snad už to nebude dlouho trvat. Leží, funí a už opečovává dva pískáče, kravičku a ježečka.

Pondělí 23 hod : Gina začala být neklidná a nervózní, zdržuje se ve svém pelíšku, začíná hrabat a připravovat se na porod.

Neděle 23 hod : noc i den byla v klidu, nyní Gině opět klesla teplota na 36,3 a začíná být „na měkko“. Tak to snad konečně vypadá na očekávaný porod.

Moc také chceme poděkovat všem, kdo sem nakukujete, píšete vzkazy a voláte, za vaší podporu 🙂

Sobota  : štěňátkům se v maminčině bříšku viditelně líbí. Pro jistotu jsme zajeli i na kontrolu k veterináři a vše je v pořádku. Takže zatím asi nenastal ten správný čas.

Pátek : dnes už nežrala vůbec, zatím ale stále jen leží a odpočívá, žádné viditelnější přípravy k porodu ještě nenastaly.

Čtvrtek : Gině klesla teplota a sbaštila jen polovinu granulí.