Novinky ÚNOR

Nové fotky 21.2.2012

Neoficiální závody obedience Vlašim

18.2. se Gretty Grain se Soňou zůčastnily svých prvních závodů v obedienci v kategorii OBZ a s naprosto úžasným výsledkem. Umístily se na 2 . místě.  Moc gratulujeme a do dalších závodů moc fandíme a držíme „plesnivce Gertrůdce palce“  Foto zde

Článek o Líze v časopise Pes přítel člověka

V pátek 17.2. vyšel Helče Votavové článek o Líze a jejích nešťastných úrazech, se kterými se ale dokázala poprat a zůstat i nadále veselá a nadšená do aportování a sportování. Celý článek…

GINA BUDE MÍT ŠTĚŇÁTKA

začátkem minulého týdne jsem chtěla s Ginulkou vyrazit na sono, jen mi to stále časově nějak nevycházelo. Ale od krytí jsem se díky změně chování přikláněla k názoru, že štěňátka budou.

Nyní je Gina březí již 38. den a tak lze březost již i nahmatat. Vidět to na ní moc není, poněvadž je chlupatá jako lední medvídě. Také se  zdá již trochu klidnější, ovšem mimo skákání po kulatých balících a čenichání nějakého zajímavého živočicha. To si nenechá ujít.

Více o vrhu zde

ALÁNEK NA TOM NENÍ VŮBEC DOBŘE

od nového roku se jeho problémy s klouby a tudíž s pohybem velice zhoršily. Zhruba tak před deseti dny jsem ho vzala na jeho poslední procházku před statek, ale bylo to na něj moc. Ušel sotva 50 m, zastavil se, smutně koukal na holky jak běhají, otočil se a šel domů. Od těch velkých mrazů spí ve sklepě, poněvadž někdy za celý den ani nevylezl z boudy a byla mu zima. I přesto se někdy ještě došourá ven. Ale bez pohybu velmi rychle chřadne, už ani nechce tolik žrát. Každým dnem je hoří, slabší a smutnější . Loučení s ním je velmi těžké, ale bohužel nevyhnutelné.  Jelikož nám bude moc chybět, rozhodli jsme se pro

POŘÍZENÍ NOVÉHO ČLENA RODINY A SMEČKY

Díky jeho potížím už jsem nějakou dobu pokukovala po plánovaných vrzích, ale byli jsme rozhodnuti pro další černoznakatou fenku, jemu podobnou, které jsem chtěla říkat tak jako Alanovi, buď Alí, nebo Elí, aby nám ho nejvíce připomínala. Samozřejmě jsem chtěla fenku po pěkných rodičích a se zajímavým rodokmenem.

V pátek pozdě v noci jsem opět procházela plánované i aktuální vrhy a na stránkách chovatelské stanice Black Prim se mi zalíbila téměř tříměsíční znakanda. Hned ráno jsem volala majitelům, zeptala se na všechno možné ohledně samotné fenky, rodičů i celého vrhu. Byla jsem velmi spokojená, tudíž jsme se domluvili na pondělní návštěvě, které jsem se nemohla dočkat.

Ale asi opět díky osudu, tak jako tomu bylo u Giny, dopadlo to úplně jinak než jsme si plánovali.

VÝBĚR ŠTĚŇÁTKA

byl velmi zajímavý, protože i přesto, že prckům jsou téměř 3 měsíce, mohli jsme vidět smečku sedmi (z 10) úžasných, velmi pěkných  a vyrovnaných štěňat. A také zdlouhavý, u Svobodových jsme strávili 4 hodiny a tak musím především chovatelce Líbě poděkovat za trpělivost, kterou s námi měla.

Pár minut po příjezdu nás v chumlu štěňat nejprve zaujali mohutní kluci, z nichž jeden byl také volný. Zeptala jsem se který, …právě seděl naproti a pozoroval mne. Neváhala jsem si ho pochovat a  co následovalo, to byla ..no láska na první pohled. Nadšeně mne celou olízal, pak si ještě okolo mého krku položil hlavičku a spokojeně se s vrtícím ocáskem choval.

Jenže my jsme si přece jeli pro fenku, tak jakýpak psík. Ale znakajdě jsme se bohužel nelíbili zdaleka tak, jako psíkovi. Proto jsme se rozhodli vybrat si ze dvou černých fenek, které byly vstřícnější a jedna přeci jen o něco více. Vzali jsme si ji dovnitř, že už máme jasno. Já jsem si potřebovala odskočit a mezitím manžel řekl chovatelce, že by stejně byl nejlepší ten psík (kterého chtěli více i naši kluci). Když mi to řekli, nevěřila jsem svým uším, ale rychle šla do ohrádky pro psíka. Výběr byl těžký, tato štěňátka byla moc fajn, klidně bych si vzala obě, ale nakonec jsme dali přednost psíkovi. Takže náš nový přírůstek je černý pejsek

Bernie Black Prim

jinak

A L A N  II.

ze spojení Yennie Gasko Prim  X  Iron Chatka Zielarki

Naše pohodové, téměř 14-ti kilové miminko 🙂

Odkaz na všechny fotky.

Vytvořena stránka o Alánkovi.