Deníček

11.2.2012 POŘÍZENÍ NOVÉHO ČLENA RODINY A SMEČKY

Vzhledem k nepříznivému zdravotnímu stavu našeho prvního HW Alana jsem nějakou dobu sledovala aktuální vrhy, ale byli jsme nakloněni spíše černoznakaté fence, jemu podobné, které jsem chtěla říkat tak jako Alanovi, buď Alí, nebo Elí, aby nám ho co nejvíce připomínala. Samozřejmě jsem chtěla fenku po pěkných rodičích a se zajímavým rodokmenem.

V pátek pozdě v noci jsem opět procházela plánované i aktuální vrhy a na stránkách chovatelské stanice Black Prim se mi zalíbila téměř tříměsíční znakanda. Hned ráno jsem volala majitelům, zeptala se na všechno možné ohledně samotné fenky, rodičů i celého vrhu. Byla jsem velmi spokojená, tudíž jsme se domluvili na pondělní návštěvě, které jsem se nemohla dočkat.

Ale asi opět díky osudu, tak jako tomu bylo u Giny, dopadlo to úplně jinak než jsme čekali.

13.2.2012 VÝBĚR ŠTĚŇÁTKA

byl velmi zajímavý –  protože i přesto, že prckům bylo téměř 3 měsíce, mohli jsme vidět smečku sedmi (z 10) úžasných, velmi pěkných  a vyrovnaných štěňat. A také zdlouhavý – u Svobodových jsme strávili 4 hodiny a tak musím především chovatelce Líbě poděkovat za trpělivost, kterou s námi měla.

Pár minut po příjezdu nás v chumlu štěňat nejprve zaujali mohutní kluci, z nichž jeden byl také volný. Zeptala jsem se který, …právě seděl přede mnou a velmi zaujatě pozoroval. Neváhala jsem si ho pochovat a to,  co následovalo, byla ..no láska na první pohled. Nadšeně mne celou olízal, pak si ještě okolo mého krku položil hlavičku a spokojeně,  s vrtícím ocáskem se choval.

My jsme si ale přece přijeli pro fenku, tak jakýpak psík! Ale znakandě jsme se bohužel nelíbili zdaleka tak, jako jemu. Proto jsme se rozhodli vybrat si ze dvou černých fenek, které byly vstřícnější a jedna přeci jen o něco více. Hurá, máme konečně vybráno. Jenže jsem si před vyřízením formalit potřebovala odskočit a mezitím manžel řekl chovatelce, že stejně nejlepší by byl ten PEJSEK (kterého chtěli více i naši kluci). Když mi to řekli, nevěřila jsem svým uším.  A celá šťastná jsem běžela do ohrádky pro psíka. Nakonec to bylo velké dilema, jak fenka, tak i pejsek byli moc fajn a velmi podobní, klidně bych si vzala obě štěňata, ale nakonec jsme dali přednost psíkovi. Takže náš nový přírůstek je černý a je to pejsek…

Bernie Black Prim

jinak

A L A N  II.

ze spojení Yennie Gasko Prim  X  Iron Chatka Zielarki

Naše pohodové, téměř 14-ti kilové miminko :-)

 18.3.2012 ALÁNKOVI JSOU 4.MĚSÍCE

Našemu drobečkovi jsou dnes  4. měsíce a váží 20 kg. Máme za sebou kompletní očkování včetně vztekliny. U veterináře byl jako všichni naši pejsci Alánek velmi spokojený, nejdříve se kamarádil s doktorem, pak chtěl vše prozkoumat, očichat a nejlépe vyndat z pojízdných stolečků. A když mu to nebylo dovoleno, tak usnul a nebyl k probuzení :-) Cesta autem se mu také líbila.

Jinak je to stále hravé a veselé štěně, které hýří legračními nápady. Už objevil na zahradě strouhu s vodou, ve které se rád cachtá a pak běhá po celé zahradě a má radost, jak z něj cáká voda. Mezi tím ještě proběhne a rochňá se v záhoncích a výkopu s čerstvou hlínou. Objevil štěkání a vyzývá tím Clerinu ke hře a pranicím :-) Také hraje se synem florbal…no, spíš se snaží mu uloupit míček.

Foto ve fotogalerii

29.3.2012 SETKÁNÍ A CHARLIEM A NÁVŠTĚVA CH.S. Z NERUDOVKY

Neděli jsme si s hovawarty zpříjemnili výletem na Radyni u Plzně a setkáním s budoucím ženichem pro Cleris, Charliem Šlovický vrch a jeho majitelkou Inkou. Společně jsme pak navštívili Evu Míchalovou a její dvě fenky Vanilku a Angie z ch.s. z Nerudovky, kde bude plánované krytí probíhat.

18.4.2012 ALÁNKOVI JE 5 MĚSÍCŮ

 Náš “PRCEK” má za sebou další měsíc života. Váží pěkných 26,5 kg a když si stoupne na zadní, je to už celkem kus psa. Stejně jako před pár lety Gina, objevil strouhy okolo zahrady, které jsou teď po jaru plné vody a tak je nyní jeho největší zábavou cachtání a pak běhání velkých koleček po louce.

Je to učenlivý a chápavý pejsek, takže jsme pokročili ve všech fázích výcviku. Také trénujeme běhání a postoj na naší výstavní premiéru, která bude 13.5. na klubovce na Knížecím Rybníku. Doufejme, že se mu tam bude líbit. Jak už dokáže zapózovat na fotkách se můžete podívat tady…..ale zná rozhodně zajímavější zábavu, takže se pak rychle běžel vyblbnout do výše zmíněné vody.

…zprvu jsem měla nějak špatně nastavený foťák, tak kvalita není nic moc, ale myslím, že Alánka v podobě rychle se míhající černé šmouhy jistě poznáte :-)

V neděli jsme si udělali malý výlet a procházku v Brdech okolo Lázského rybníka.

12.5.2012 1. VÝSTAVA – KNÍŽECÍ RYBNÍK

Opět po roce se konala Klubová výstava, svod a bonitace HW na Knížecím rybníku u Tábora. Atmosféra je vždy příjemná, což se bohužel nedá říci o počasí – ledoví muži nezklamou. A tak i tuto sobotu, když ráno v šest zvonil budík a já vykoukla z okna, bylo počasí, že bych raději zůstala doma.
Jsme přihlášeni na zkušenou do třídy štěňat, kde nám jde o seznámení s výstavou a tak by neúčast tolik nevadila. Ale jsme domluveni se spoustou známých, že se tam uvidíme. Nu což, za hustého deště jsem do auta nanosila asi milion rezervních věcí /pro případ opravdu hustého deště a velké zimy /, naložila Alánka a vyrazila samozřejmě na poslední chvíli směr Tábor.

Posuzování začalo o něco později, takže nakonec zbyl i čas na krátké vyvenčení a zkoušku běhu v kruhu.

Alánek se choval velmi pohodově, vesele a přátelsky, zajímali ho všichni lidé a všichni psi, s každým by si nejraději hrál.
Ve třídě štěňátek bylo dokonce 6 pejsků, my jsme měli číslo 2 a všichni byli moc pěkní.
Při prvním kolečku v kruhu byl trochu nesoustředěný, nejdříve se koukal na pejsky okolo sebe, ale za chvilku už krásně běhal na prověšeném vodítku. Nechal se v klidu prohmatat od rozhodčí a zoubky ukázal zatím snad nejlépe za celou dobu. Běh tam a zpět nebyl díky otočce úplně OK, ale to do příště vyladíme. Obdrželi jsme známku velmi nadějná a byli vybráni mezi 4 nejhezčí. Závěrečný běh byl bez chybičky a my jsme si vyběhali pro mne úplně neočekávané 1. místo. A díky tomu jsme si výstavu užili s báječnými pocity.

Alan (Bernie Black Prim) – Kl.V HW klubu – tř. štěňat – VN 1 /ze šesti/

Všechny fotky zde

Potkali a popovídali jsme si se spoustou známých a seznámili se s majiteli Áčkových štěňátek Black Prim, která byla na výstavě velmi úspěšná. Všichni obdrželi minimálně známku výborná, včetně maminky Yennie.  Polosestřička Apis si o den později na výstavě v Polsku také vyběhala poslední potřebný titul pro Polského šampiona. Moc gratulujeme !

18.5.2012 ALÁNKOVI JE 6 MĚSÍCŮ

Co napsat o tomhle černém, 30 kg vážícím stvoření ???
Je s námi 3 měsíce a myslím, že není nikoho, koho by si nezískal. Je to pohodový a vyrovnaný pejsek. Velmi kamarádský a hravý, veselý, legrační, neskutečně mazlivý, ukecaný, ale i zdravě přidrzlý… no prostě PES :-)

Co se týče výcviku, je chápavý a cvičí rád, nejraději na sýr a nebo hadrové přetahovadlo. Zatím nemáme s ničím výraznější problémy, chůzi u nohy a na vodítku zvládá v pohodě, trénujeme obraty, a cviky u nohy. Aport je víceméně stále formou hry, především zájmu o přinášení a přetahování, což ho velmi baví. Také jsme začali s tréninkem na stopy a to pachovým čtvercem, kam dávám večerní dávku granulí. Při jejich sbírání má velkou trpělivost … čímž nám to krmení trvá trochu déle :-) FOTO

22.6.2012 NÁVŠTĚVA U KAMARÁDKY EVY – CH.S. WICCA GABRETA

Dnes jsem s Alanem a Čokym jela na návštěvu za kamarádkou Evou. Udělali jsme si pěknou procházku, při které se oba psíci pěkně vyřádili, proběhli a vykoupali v Otavě společně s Evy fenkou Lindou /Belinda Wicca Gabreta/.

  Alánek a Čoky /Chillon Chocco/, Belinda Wicca Gabreta s Evou

18.9.2012 – 10 MĚSÍCŮ

se 18.8. přehoupl do výstavní kategorie mladých , takže si během podzimu plánujeme pár výstav.

Jinak je z něj už  ”VELKÝ CHLAP”, protože  21.8. začal zvedat při čurání nožičku a myslím, že s případným krytím nebude mít problémy, poněvadž v tomto ohledu mu sebevědomí rozhodně nechybí a zájem o fenky  projevuje s velkým nadšením a přesvědčením. Vypadá to, že Gina bude brzy hárat a tak tu budeme mít jistě veselo.

18.11.2012 Svod mladých – Mladá Boleslav

V den 1. Alánkových narozenin jsme s jeho dvěma sestřičkami čzn Beatty a plavou Benelis absolvovali v Mladé Boleslavi svod mladých s krásným čistým svodovým kódem 5/1a.  Náš chlapeček  má vše v normě: černou barvu bez bílých znaků, skus nůžkový-plnochrupý, oko tmavé, ucho správně nasazené i nesené, správný formát těla, standardní ocas, bez závad jsou samozřejmě i pohlavní orgány a byla mu naměřena výška 65 cm.  Máme samozřejmě velkou radost i včetně chovatelů Líby a Jirky, kteří nás na svodu podporovali.   FOTO    SVOD.KARTA

3.2.2012  Na výstavě Duocacib v Brně Alan splnil získáním třezího CAJCe podmínky pro přiznání titulu Český Junior Šampion.

13.2.2013  Tak už je to rok, co nás u Svobodových v Opočínku u Pardubic svým milým, kouzelným a nadšeným pohledem okouzlil tento černý hovawartí psík. I když za ten rok vyrostl o 24 kg na momentálních 39 kg, je to stále ON  🙂  Náš Alánek – Ňuňánek.

Moc za něj děkujeme Libušce a Jirkovi a  přejeme, aby i ti další Black Primáčci byli stejně povedení….

2013-02-14

V roce 2013 jsme se věnovali výstavám a též bylo naším cílem složit  nějakou zkoušku

ve volném čase spolu chodíme běhat a nebo jezdíme na kole 🙂

Alan
vystava_Praha_017
alan II

DSC_6932c

IMG_0169

ALANOVA PRVNÍ SLOŽENÁ ZKOUŠKA !!!

V sobotu  se na našem cvičáku v Defurových Lažanech konaly zkoušky dle NŽŘ. Alanovi je 17. měsíců, vím, že vše rozhodně nemáme dopilováno, ale řekla jsem si, že zkouška je od slova zkoušet a tak to tedy zkusíme…prostě trénink na ostro. A ono se povedlo :-)

Bernie Black Prim  – složena  ZZO – 42 bodů

  VÝSLEDKY RENTGENŮ

Tak to máme konečně také černé na bílém !!! Jupíí…. Máme ty nejlepší výsledky a samozřejmě i obrovskou radost.
DKK  – 0/0 – HD A
DLK – 0/0 – ED A
OCD – negativní

DSC_0491

OBČAS VYRAZÍME NA NĚJAKÝ VÝLET NA ŠUMAVU

Hraďiště u Libětic, Schwarzenberský kanál, Vydra

31.5. – BONITACE HOVAWARTŮ MLADÁ BOLESLAV

ALAN / BERNIE BLACK PRIM  – CHOVNÝ – 1. TŘ. CHOVNOSTI

Dnes byl velký den pro našeho chlapečka, společné snažení bylo zakončeno úspěšnou bonitací a tak je Alan  od dnešního dne oficielně zařazen mezi chovné jedince tohoto úžasného plemene :-) Máme velkou radost, která se musela trochu oslavit a tak Alan dostal něco dobrého na zub a plovoucí aportovaní hračku… 

Bernie Black Prim

DSC_5477_postcard