Bernie Black Prim

bernie-black-prim-3r-5m-hw_

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN
CHOVNÝ – 1. TŘ. CHOVNOSTI

Otec
Matka
Číslo zápisu
Narozen
Pohlaví
Barva
Chovatel
Iron Chatka Zielarki
Yennie Gasko Prim
CMKU/HW/6764/11
18.11.2011
pes
černá
Ing. Ph.D. Libuše Svobodová Pardubice
DKK, DLK
OCD
DOV+glaukom
DM geneticky
Váha, výška
0/0, 0/0
nepostižen
negativní 8/2014
N/N – prostý
65 cm, 40 kg
Chovnost
Bonitace
Bonitační kód
Pov. test
Svodový kód
CHOVNÝ – kastrovaný 5/22
Ml. Boleslav 31.5.2014
5/1a/D2,N3,N4,S1/S
Splnil – 86 bodů
5/1a 18.11.2012
Výstavy JCh. ČR., 3x CAJC, V2,
Res. CAC (5x), V3, Res. CACIB
Zkoušky ZZO
Vrhy C – von Bobble
P – von der Haselhöhe
F – von Muhlendamm
A – ze Zábělské Zahrady

  VÝSTAVY  ::  DENÍČEK  ::  KRYTÍ A POTOMCI  ::  PLEMENNÁ KNIHA

…užívám si každou chvíli s ním strávenou a pokaždé si říkám „neměnila bych“, při pohledu do jeho očí se ptám  „kdo jsi“ ?, protože mám dojem, že se známe již dlouho. Napadá mne, jestli se dušička prvního Alana nepřestěhovala do tohoto černého psíka, který mi ho v mnohém připomíná, ale tam, kde první zlobil, tento je velmi hodný a poslušný, jako by mi chtěl vše vynahradit.

A tak mohu s potěšením napsat, že máme sebevědomého, společenského, nekonfliktního, veselého, hravého, mazlivého, lidi, děti i zvířata milujícího a ukecaného psa. Zdá se to být možná nemožné, ale je to tak, jemu opravdu chybí jen aby mluvil, ovšem svými různorodými zvuky dokáže poměrně přesně vyjádřit, co má na srdci.Jeho největším potěšením je běhání, nejlépe v obilí nebo vysoké trávě. Pak také pošťuchování borderky Giny, která je jeho velkým vzorem a mají se moc rádi. Má rád vodu, ale ne hlubokou, spíše běhání v mělkém potoce nebo rybníce. A nesmím zapomenout na holky – je jedno jestli dvounohé nebo čtyřnohé. Co se týče prvotních předsevzetí, téměř vše jsme si splnili, jelikož naším cílem nebyly zkoušky vyššího typu (na cvičák nám bohužel nezbývá čas), ale věřím, že by byl schopen naučit se více, jelikož je bystrý a cvičí rád.Prvotně se nám dařilo na poli výstavním, kde již ve 14,5 m vyběhal titul Junioršampiona. Na dalších výstavách jsme krom jedné obdrželi známku výborná s různým pořadím, 5x Res. CAC, ale nejdůležitější byla výborná z Klubové výstavy, která otevřela možnost pro 1. třídu chovnosti, k čemuž nám chybělo složit zkoušku ovladatelnosti, u nás to byla konkrétně ZZO v květnu 2013. V 16,5 měsících jsme tedy měli splněné podmínky pro bonitaci, zbývalo jen dospět do požadovaného věku.V den bonitace měl Alan výbornou náladu jako vždy, v povahovém testu mne nepřekvapil, ale zároveň potěšil svými bezproblémovými a pohodovými reakcemi. Větší ztrátu bodů jsme nešťastně získali za hru s psovem, poněvadž vedle areálu byla pouť, okolo procházelo spoustu lidí s výskajícími dětmi. Některé jedince toto vyvádělo z míry, ovšem Alan děti miluje, takže se s velkým zájmem a vrtějícím ocasem otočil tím směrem a panička s míčkem mu byla v té chvíli ukradená…
Alan je pes požadované velikosti a typu se silnou kostru. Má kvalitní, lesklou srst bez hnědého nádechu. Je plnochrupý. Neměl žádný zdravotní problém. Žádný z jeho sourozenců neměl kýlu, zálomek na ocase, paspárky, vadný skus.
Na krytí můžeme i dojet, případně zde můžeme ubytovat vaší fenku.
Samozřejmostí je i náš zájem o štěňátka, každé od nás dostane malý dárek.

DOKUMENTY
Alan PP 2stranaAlan pp 3stranaAlan PP 4 stranaImage040213093724-000
DKK DLK OCDAlan DOV 2014

RODIČE


SOUROZENCI
Číslo Jméno Pohlaví Barva Bydliště Svod DKK, DLK, OCD Chovnost
1. BALTIK pes čer Dijon, Francie
2. BENNY pes pl Martin Paloncy, Podbrdy
3. BERNIE pes čer u nás 🙂 5/1a, 65 cm 0/0, 0/0, neg/neg Chovný
4. BLACKY pes čer ČR
5. BUDDY pes čzn ČR
6. BEATTY fena čzn Alena Pytlounová, ČR 5/2a, 58 cm DKK 0/0 Chovná
7. BECKIE fena čer ČR
8. BENELLIS fena pl Eliška Klapková, Praha 5/3a/E4, 58 cm DKK 0/0
9. BENICA fena čer Toronto, Kanada
10. BOGGIE fena čer ČR
FOTO

Další foto najdete v Galerii