Belynda Hafkins

1.6.2005  –   25.1.2007

Tato stránka je věnována fence Belyndě, která byla zastřelena myslivcem 10 m od svého pána

Článek podrobně zachycující tragickou událost, ze které jsou otřeseni nejen majitelé fenky.

31.1.2007  Na ČT 1 byla odvysílána reportáž o této události. Bohužel již není v archivu.

Vyjádření k televiznímu spotu odvysílaném dne 31.1.2007 v ČT1 v 19:25 hodin v pořadu Události v regionech (Praha)

V zhledem k tomu, že zlý člověk představitel myslivecké stráže Ing. Aleš Svoboda uvedl křivou výpověď u policejního výslechu, stejně tak, jako lhal tisícům diváků u televizních obrazovek, považuji za svoji povinnost, se k odvysílanému spotu vyjádřit.

1)      Co to je za pojem „Plašil zvěř“!

a.       Můj pes pochopitelně zvěř neplašil, obě fenky byly 10m ode mě

b.       Zákon nic o plašení zvěře nepíše, neexistuje tam nikde zápis, že když někdo plaší zvěř, že jej můžeme zastřelit

2)      Myslivec říká, že pes tam byl spatřen vícekrát, to se nezakládá na pravdě tento pes hlídal celé dny hlídá stádo koní

3)     Myslivec říká, že majitel byl upozorněn, že se tam psy volně pohybují bez dozoru majitele. To pochopitelně není a nemůže být pravda, nikdo mě nikdy písemně ani ústně neupozornil a prostě ani nemohl, protože neměl důvod, protože mého psa nikdy samotného vidět nemohl.Člověka co střílel jsem viděl poprvé!

4)      Aleš Svoboda jednoznačně LŽE, nic jinému mu však také nezbývá, má strach ze stráty své milované zbraně, hodnosti a zbrojního průkazu.

5)      Nechápu, jak takovou událost může Policie klasifikovat pouze jako přestupek.

6)      Rychlá jízda autem je trestný čin a vražda živé bytosti je přestupek?!?! Střelec mohl ohrozit na životě i mě, protože jsem 10 metrů od zabitéBelyndy!To je pouze přestupek?!?!? Ať žije naše právo!!

7)      Znovu opakuji, že myslivec  dle mysliveckého zákona 449/2001 $14nemá právo střílet:

a.       pastevecké psy,

b.       psy, kteří jsou ovládáni svým pánem

c.       psy, kteří neloví ani neženou zvěř ani jinak neškodí

8)      Co se týče mé přítomnosti v lese v době „Nouzového stavu“ mohu pouze uvést, že jsem o této skutečnosti nevěděl, na televizi se nedívám, nemám doma ani TV signál!

Poznámka: Nechť Ing. Svoboda prokáže, což by dle zákona měl prokázat, že střílel oprávněně. Nechť předloží důkaz!!

Já mu zase předložím důkazy o tom, že střílet nesměl a že střílel za naprosto jiných okolností, než říká a popisuje.

Fenka border kolie Belynda Hafkins totiž v době střelby byla 10 metrů ode mě, seděla proti střelci a to 14,5 m od něj, zahlásila zaštěkáním spolu s naším německým ovšákem Asterou, který seděl vedle ní. Po 3-4 sekundách střelec mého psa zastřešlil!!

V Kuroslepech dne 01.02.2007

Petr Liškutín – majitel fenky Belyndy Hafkins


Vy, kteří máte zvířata za kamarády a členy rodiny!! Chci Vás upozornit na smutnou skutečnost, která se stala nám. A především, která se může stát komukoli z Vás! Stačí k tomu velice málo a vůbec Vy ani Váš pes nemusíte dělat nic špatného a protizákonného!!!

Vážení LIDÉ.

Dnes jsem se vrátil po náročném pracovním dni z práce domů až kolem půl osmé. Pozdravil jsem svou celou lidskou i zvířecí rodinu a o půl deváté jsem vyrazil na krátkou procházku se svými fenkami borderkolií Belynou Hafkins a německým ovčákem Asterou získanou v psím útulku. Byla nádherná noc prosvětlená měsícem, milióny hvězd svítily na obloze a třpytily se v bílém sněhu. Bylo ticho a klid. Rozhodli jsme se, že se půjdeme podívat do údolí k řece Chvojnici. Fenky poslušně běhaly kolem mě. Občas jsme se všichni zastavili a mlčky poslouchali „lesní ticho“. Vždy se chováme v lese tiše a vážíme si klidu přírody. Sešli jsme modřínovou alejí prudký kopec dolů, když nejednou obě fenky 10 metrů přede mnou zahlásily, že tam někdo je. Seděly na místě a štěkaly doprava na cestu. Za cca 3-4 sekundy se ozval výstřel! Zvolal jsem povel: „Bely, Aster, k noze!“ Ihned přišla už pouze Aster a ozval se cizí mužský arogantní a pohrdavý hlas: „Ta už nepřijde!“ Během 8 sekund jsem byl u již mrtvé Belynky. Řekl jsem: „Vy jste mězabil mého psa!“; odpověď: „Jo zabil jsem tohoto psa!“ Řekl jsem: „Zavolám policii“, odpověď: „Klidně zavolejte“ a tak jsem také učinil a vytočil 112. Byla to moje povinnost, i když jsem věděl, že už nikdo tomuto štěněti život nevrátí. Pak jsem s vypětím všech sil odnesl moji fenku zpět do prudkého kopce a o půlnoci ji pohřbil.

Zdá se Vám to jako výňatek ze špatného filmu? Dne 25.ledna 2007 v 21:00 hodin se toto opravdu stalo. Naše štěně border kolie, jednoho z pasteveckých nejinteligentnějších plemen na světě zastřelil před mýma očima člen myslivecké stráže Ing. Aleš Svoboda z obce Žabčice! Je na sebe pyšný a je zřejmá jeho vášeň střílet. Příště si za cíl může zvolit právě Vašeho čtyřnohého člena rodiny!!!

Tento člověk nám moc ublížil, ale tímto také jednoznačně porušil Myslivecký zákon 449/2001 Sb. § 14, ze kterého uvádíme tento výňatek: Oprávnění myslivecké stráže

e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.

Uvědomte si, co všechno tento člověk porušil:

1) Mohou se střílet pouze toulavý psi, ale tento pes jednoznačně toulavý NEBYL!!

2) Mohou se střílet pouze psi, kteří prokazatelně nejsou pod vlivem svého pána, pes však jednoznačně BYL pod vlivem svého pána.

3) Pes musí prokazatelně lovit nebo pronásledovat zvěř, čili škodit, což jednoznačně NEČINIL!

4) Border kolie je ovčácké plemeno, které je v zákoně ZAKÁZÁNO USMRTIT!

JINAK ŘEČENO, TENTO ČLEN MYSLIVECKÉ STRÁŽE ROZHODNĚ NEMĚL ŽÁDNÝ DŮVOD STŘÍLET! JEDNOZNAČNĚ PORUŠIL ZÁKON!

Tato věc je ovšem ještě mnohem Vážnější, než si nyní domýšlíte! Přestavte si, že bych šel na procházku se svým hříbětem (což chodívám), nebo svým dítětem. Nebo bych šel na již zmíněné vycházce 10 metrů nikoli za, ale před svými psy!

Bojujme společně proti těmto „lidem“ dřív, než se stane ještě horší tragédie.

Belynda Hafkins byla náš velký zvířecí kamarád, neškodný společník, hlídač stáda koní, inteligentní nezáludná bytost paradoxně milující všechny lidi – takové totiž border kolie od přírody jsou!

Opatrujte si svoje čtyřnohé kamarády, protože, jak je vidět, jsou mezi námi i zlí a bezohlední lidi, kteří bez mrknutí oka ublíží, i když mnozí z Vás tomu stejně jako my nechtěli uvěřit!!!

Draha a Petr z Kuroslep

NEZAPOMEŇTE ŠÍŘIT TENTO ČLÁNEK, AŤ VŠICHNI VĚDÍ…

O  BELYNDĚ

Belda bydlela se svými majitely v Kuroslepech kousek od Náměšti nad Oslavou. Jak uidíte z fotek, má se moc fajn. Jezdí na vyjížďky s kobylkami a její majitelka si k ní přivedla ještě další psí dušičku – německou ovčačkuAsterku. Pasení a koně byla její vášeň, motala se kolem nich celý den. Nevím jak je to možné, ale Belda si prý vysloužila přezdívku Kyblík. Mám takový dojem, že dost často koukala kobylkám do kyblíku, zda tam nezbylo něco k snědku.

Draha s Petrem ji měli moc rádi. On o ní říkal „TO JE MŮJ PES“. Belda i s Asterkou je doprovázeli na jejich svatbě, kdy jeli na koních. A teď už nejsou dva, ale tři, narodila je jim dcerka Kačenka. Je to nedávno, co jsem jim posílala informace ohledně bonitace. Chtěli ji uchovnit a těšili se na její štěňátka.

A najednou o Beldu tak surově přijdou……

GALERIE zde

VZKAZY PRO BELYNKU 

Od: Camel

Už jste četli článek o tragédii co se stala Belyndě Hafkins a jejím páníčkům?

Od: Petra & Keary

Já jsem to četla a je to strašné

Nemám slov.. Doufám, že bude ten debil potrestán. Omlouvám se za výraz, ale jinak se to říct nedá..

OD:Eva a Gina

Před chvíli jsem si to také přečetla a musím říct, že mi jde uplně mráz po zádech…..tohle snad už není možný…ten člověk by si zasloužil něco podobného jako chudák Belynda

Od :Pavla

Já jsem podrobnosti o této události také četla dnes, a vůbec tomu nemohu uvěřit. Belda je, vlastně byla, jedno z mých nejoblbenějších štěňátek. A nejen proto, že jsem si ji chtěla nechat. Draha mě přemluvila k prodeji, poněvadž se strašně líbila jejímu Petrovi a já tak nějak tušila, že se u nich bude mít dobře. A měli ji strašně rádi. Nezapomenu na to, když ji v létě, při mé návštěvě před Dny BOC v Brně asi tak někdy kolem půlnoci vzal do chatky , ke krbu na gauč, celou mokrou, protože venku strašně lilo a choval ji, mačkal ji a říkal „TO JE MŮJ PES“

Od: Pavla

Chov borderek a vůbec chov je strašně pěkná záležitost, když vidíte jak se vám štěňátka narodí , staráte se o ně, pak si tak říkáte jak vyrostou, jací  budou, najdou se pro ně majitelé, říkáte si, snad se tam bude mít dobře……….

A když všechno tak dobře dopadne, tak se stane něco takového….

O to je to vždy horší, když jde o mladého psa. Je to asi 14 dní, co jsem jim posílala podklady ohledně bonitace….

Je to smutné, moc jsem na to nebyla připravená, ale i s takovými věcmi se člověk musí naučit žít…. Tak ať se má Belda v nebíčku aspoň tak jako tady na zemi, snad tam s ní jsou také nějcí koně….

Od: Terka-Austík (terri.witch@centrum.cz)

Hrůza!!! Hrůza!!!Hrůza!!!Strašně moc lituju Belinky a jejich páníčků!!!Tohle je moje nejhorší noční můra!!!Bohužel dokud bude moci být myslivcem každý idiot, nebo hůře každý vyšinutý člověk kterého zabíjení zvířat baví ( a, že je jich tam takových víc než dost – vlastní zkušenost, znám pár myslivců- mají trochu jiné myšlení, vždyť je to jen zvíře, že, jen terč.) Stačí jestli jste minulý týden dívali na Na vlastní oči (myslivec tam postřelil nějakýho kluka v autě, protože na něj rozsvítil světla, ale podstatné je, že mu připadalo, že byl v právu, že je přece normální někoho zastřelit, když si dovolí rozsvítit v noci světla svého auta jeho směrem. Nebýt toho že ochrnul, stále by z puškou v ruce brázdil našelesy.Nikdo ho nijak nepotrestal)Doufám že bude tvrdě potrestán – bezdůvodné zabití zvířete je podle zákonu o týraní zvířat trestný čin, tak doufám, že půjde sedět na dost dlouho a že se vám to podaří zmedializovat, aby i ostatní viděli, že jim to neprojde (pokud mu to tedy neprojde**21) Držím palečky a ještě jednou naprosto upřímnou soustrast!!!!Jedinou útěchou snad může být, že Belinka už  na nekonečných šťavnatých pastvinách pase ovečky a tam za duhovým mostem čeká až se k ní jednou připojí její pánečci….

Od: Bořik (hardyhorde@borderkolie.cz, http:/www.borderkolie.cz)

Je nám Belynky strašně líto… Pokusíme se tu nehoráznost co nejvíce zviditelnit a nejen proto, že šlo o dceru našeho Indyho. Proto uvádím odkaz, na kterém k té události nejen probíhá diskuse, ale jsou tam uvedené i kontakty na Myslivecké sdružení Žabčice a starostu obce Žabčice. Bude jistě prospěšné, když jim svůj názor (pokud možno slušnou formou) sdělí co nejvíce lidí.

http://dogs.erbak.com/index.php/topic,393.0.html

Od: monika * (http://borderkolie.websnadno.cz)

Teda Pavlo to jsou věci **06 Taky tady u nás je pár myslivců kreténů, asi by jim měli zpřísnit psychotesty… Belyndy je mi líto, taky doufám, že to tomu blbovi jen tak neprojde. Nám tenkrát taky postřelili Bárnýho a musel to být někdo, kdo moc dobře věděl, že je to náš pes **09

Od: Draha (liskutinova@livela.cz)

Vážení a milí, byla jsem majitelkou Belyndy. Těší mě Vaše účast. Pokud má někdo špatnou zkušenost s myslivcem, napište, prosím. Snažíme se to co nejvíce zmedializovat. Doufám, že se ozve více televizí. Dnes u nás byla ČT1, bude ve zpravodajství reportáž asi 1,5min. Nejhorší bohužel je, že ten grázl na nic nečekal. 3 zaštěkání, kterým psi upozorňovali pána \“Tady někdo je\“ a ozval s smrtící výstřel. Nebyla jsem u toho, ale denně znovu a znovu vidím tuto situaci ze všech stran, nejde vypnout… Podali jsme na něj samozřejmě trestní oznámení,ale on podal lživou výpověď, že pes v době střílení honil zvěř. Jeho slovo bude o hodně váženější než manželovo. Je to člen myslivecké stráže, který složil přísahu, tudíž je veřejným činitelem. Je to šílená bezmoc. Doufám, že ho ještě potkám…

Od: Pavla

Člen myslivecké stráže – veřejný činitel, z toho mám docela obavy.

Ale je mi divné, proč hned zastřelí psa, kterého potká v lese a který štěká, aby upozornil svého pána, že se něco děje. On musel asi dobře vědět na co střílí, protože jinak by snad večer, po tmě a v lese ani nemohl vystřelit. Vždyť by se mohlo stát i něco horšího…!!!

Od: Slávek & Fanny (Slavek.Fanny@seznam.cz, http://web.quick.cz/spring)

Toto je to nejhorší pro každého, kdo má rád psy. Domnívám se, že pokud se jedná o psa loveckého nebo ovčáckého plemene, tak se nesmí na takového psa vystřelit ani kdyby skutečně nějakou zvěř honil, ale může se pouze takový pes odchytit.

Doufám, že bude tento případ řádně vyšetřen a viník po právu potrestán!

Od: Alena (danemary@centrum.cz)

strašně mně mrzí co se stalo vaší fenečce,Podle mě to opravdu většinas myslivců nemá v hlvě vpořádku když jsme měli se cvičákem mikulášskou tak v poklidu okolo stříleli na děti ani psy ohled nebrali a to navíc u zahrádek a cca 250 m od sídliště**09**21

Od : Pavlína Ř.

Dobrý den,

dočetla jsem se tu hroznou zprávu o Belindě. Je to hrůza. Ten myslivec na to vůbec neměl žádné právo!!! Je hrozné co všechno se ve světě děje!!! Je mi z toho moc smutno….  Pokud nebude potrestán, může to udělat kdykoliv a komukoliv znovu… Proto pevně věřím, že bude potrestán.

Neznám sice majitele Belyndy, ale soucítím s nimi.

S pozdravem a přáním aby se taková situace už nikdy neopakovala.

Od: Camel (http://amberbohemia.wz.cz)

Také doufám, že to neprojde jen tak, článek už putuje mezi chovateli všech plemen a jen doufám, že hlavně chovatelé a pejskaři, žijící v okolí toho smutného místa dokáží projevit solidaritu a každý dle svých možností zakročí. Pejskovi už nikdo nepomůže, ale takovému člověku flinta do ruky nepatří, navíc dělá myslivosti jen ostudu. Bylo by vhodné, aby poškozený podal trestní oznámení na uvedeného myslivce a klidně se poradil s právníkem, tady nejde jen o porušení Zákona o myslivosti, jistě bych se našlo i pár dalších paragrafů.

Od: Jana

Neda se treba sepsat nejaka petice???

Od: Tereza a Cliff (http://cliffik.wz.cz)

Je mi strašně moc líto vaší fenečky!!! Moc jí lituju a doufám, že bude díky mediím tím posledním takto zabitým psem!!!

Od: Veronika

K této velice smutné události, zastřelení Vaší fenky, vím, že to člověka v tu chvíli nenapadne, ale bylo by nejlepší místo i mrtvou fenku nafotit a poté psa nechat ohledat veterinárním lékařem, který by sepsal úmrtní zprávu. Při trestním řízení je to velmi důležité svědectví, které vypovídá i o způsobu usmrcení a pokud byl pes zastřelen popsaným způsobem, měl by být viník potrestán, bez ohledu na to, čeho je dotyčný členem. Je mi velice líto, co se stalo, a věřte, že odteď budu velice obezřetná při procházkách v lese, ačkoliv sama mám ovčácké plemeno = negarntuje, že nebude nějakým zmetkem odstřeleno! **11 Držím Vám pěsti, ať v řízení uspějete a získáte alespoň finanční náhradu a potrestání viníka, i když ztrátu milované fenky Vám nic nenahradí.

Od: martina

je mi to moc líto.myslivci jsou opravdu zakomplexovaný idioti.taky mi připadá že dají zbraň každýmu kdo si požádá.

Od: martina

nenechávejte to usnout,at ten arogantní blbec dostane co proto.znám případ kdy myslivec zastřelil pesjka,kterýho měl majitel na stopovačce,pejsek totiž šel přes násep,majitel nebyl vidět a on střílel,majitel na něj podal trestníoznámení.odebrali mu zbraň a bude platit za pejska.já vím že to život nevrátí,ale oni musí pochopit že se musí držet taky pravidel a ne si myslet že když mají zbraň tak můžou pálit po všem živém.

a s těmi médii je to dobrý nápad.ať se konečně někdo pořádně zodpovídá.je mi to líto,hrozně moc  a doufám že ten nahoře mu to vrátí.

Od: Helena (nazarbay@seznam.cz)

Držím pěsti ať to zvládnete a hlavně to nenechte utichnout.

Od: Jana

Neda se treba sepsat nejaka petice???

Od: Cérka Hafkins

Dáváme to na naše stránky.

At páníčkové Belyndy vydrží a dotáhnou až do konce.

Od: Janina a Sherly (http://www.sheepsence.estranky.cz)

**09**09**09 Proč **20**21**21**21 Borderky nejsou jen psi!!!Mají ohromnou duši, díky které mám dobrou náladu a je mi dobře, umí rozesmát, dělají schválně šaškárny, ať je viník potrestán**16**16**16**16 Nenechte to jen tak, máte naší ohromnou podporu!!!!!!!!Ta střela se měla obrátit….**09

Od: Lukáš a Akim (lukas.akim@centrum.cz, http://www.akimborder.wz.cz)

Otřesné**21 Mám z toho slzy v očích**09 **09 **09 Vše zveřejním, kde budu jen moci. Belyným páníčkům držím palce a Ing.Svobodovi místo v pekle**11 Ať dostane co si zaslouží…

Svým bezcitným chováním porušil nejen zákon 449/2001, ale především 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání a pokud se již podobného činu dopustil v minulosti, může mu být udělen trest odnětí svobody až na dva roky…**18 **18 **18 Nic podobného se už nesmí opakovat**21

Od: Radka a smečka

Z toho co jsem si  dnes přečetla mi je špatně, ta představa, že je zbytečně zabit živý tvor a přítel rodiny je pro mě nepochopitelná. Možná, že tento taky myslivec nikdy potrestám dle práva nebude. Vše je tvrzení proti tvrzení, ale i přesto vše medializujte co nejvíce to jde. Je potřeba aby  národ viděl a mohl si ukázat prstem na tohoto zřejmě vyšinutého člověka. Takové typy lidí bývají obyčejně velice závisl na veřejném mínění ( i když to třeba není vidět) a chtějí být obdivováni. Věřte, že momentálně jsou na něho naštvaní i jeho kolegové a určitě ho neobdivuje nikdo. Ono je i hodně myslivců, kteří jsou velice slušní ( chodí krmit zvěř starají se o les a třeba si ani nikdy nevystřelí ,já znám dva) a on jim kazí jejich pověst. Jeho trest už vlastně začal a bude tak dlouhý dokud se na jeho čin nezapomene. Snažte se dosáhnout toho aby jeho tvář byla také medializována. Věřte, že toho on se nejvíc bojí. Někdy máte možnost potrestat viníka sami a to zcela legálně. Peníze by ho určitě tak neboleli, ale ta hanba!!!!!!!!!!!!!!!

NEPŘESTÁVEJTE BOJOVAT.

Od: markéta (klocova@seznam.cz)

Je mi z toho nanic, když si představím, že Belynda byla stejně stará a určitě stejně báječná jako náš Lucky Berny H. Poslal jsem to kamarádce z časopisu Překvapení, slíbila, že to otiskne, jen by potřebovala ještě nějaké fotky od majitelů… Už jsem jim to napsala.

Od: Lukáš a Akim (lukas.akim@centrum.cz, http://www.akimborder.wz.cz)

Dnes večer jsem obeslal všechny borderáčky a ostatní co jen znám, zítra se to dozví i všichni moji zákazníci. Jsme s Vámi, BOJUJTE**16

Od: Alena

Když jsem si to přečetla nechce se mi tomu věřit je to hrozné  i když jsme neznala pejska je mi ho moc líto a doufám že MYSLIVEC  co to spáchal bude pořádně potrestaný protože  si to zaslouží  i když už to fenečce život nevrátí .**09  Paníčci držte se je to hrozné  **09

Od: Michaela (faustusmoravia@seznam.cz, http://www.faustus-moravia.cz)

Je mi líto Vaší fenky a posílám Vám mnoho pozitivních myšlenek. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že je to boj s větrnými mlýny, neboť naše zákony slušné lidi nikdy neochrání, ale přesto máte mou plnou podporu pro boj **16

Od: Lenka M. (http://www.jemalle.wz.cz)

Je to hrůza, co se stalo. I já mám z takových rádoby myslivců strach. Držím palce, aby se Vám vše podařilo dotáhnout do konce.

Od: Ivča (http://www.bordercollie-cz.com)

Je mi opravdu moc smutno po přečtení tohoto případu. při představě, že by se to stalo některému z mých psů šílím. Přiznám, že jsem si popbrečela, živě jsem si tu situaci představila a přeji majitelům hodně síly a velmi pevné nervy. Nenechte to odeznít, toto se nesmí stávat !

Od: Lucie

zalujte ho.To je neskutecny co je to za smejda.Prala bych mu to same

Od: Lucka a nevl.brách Beauty, Lenka a Jessie (http://www.borderak.ic.cz)

Chceme vyjádřit lítost nad Belyndou. Je nám to moc líto!!**21 Doufám že toho myslivce zažalují**21

Od: martina

nejhorší je,že tenhle případ není zdaleka ojedinělý.porušujou porušujou a nic se neděje.

Od: Mura Uca (http://www.dostalsdogs.cz)

Úpřímně, nemám slov…

Na místě majitelů bych měla co dělat, abych se nezachovala stejně bezohledně k p. Sovobodovi, jako on k Belyndě **11 Belyndu už žádný soud nevrátí, ale tato lidská bezohlednost by neměla zůstat bez potrestání…

Držíme palečky, posíláme spoustu sil a věříme, že to prázdné místo brzy někdo další aspoň částečně zaplní…

Od: Lucka + Bak (http://bakfesak.wz.cz)

To je štrašnééé**09 Vyjadřuju úpřímnou lítost nad ztrátou Belynky. Doufám že ten hroznej chlap bude co nejpřísněji potrestán**21

Od: Irča. Alfík a Faustík (http://www.mujweb.cz/www/bordertown/)

Je mi moc líto, co se Belyndě stalo. Měli bychom vytrvat a nedovolit, aby její smrt zůstala nepotrestána. Měla by se stát výstrahou pro všechny střílení chtivé darebáky. Souhlasím s panem Šimkem uspořádat sbírku a najmout opravdu dobrého právníka, který dovede vše do úspěšného konce. Ačkoli život již vrátit nikdo nemůže.

Osobně mám s myslivci velmi špatné zkušenosti, několikrát mířili svými flintami na mé psy a vyhrožovali, že je zastřelí. Nátlak ustoupil teprve po té, co jsem opakovaně volala policii, že mi vyhrožuje člověk se zbraní v ruce a také po výhružných telefonátech vedoucímu místního mysliv. sdružení. S hrůzou jsme zjistili, že zelení střelci totiž vůbec neznají zákon. Mylně se domnívají, že když budou tvrdit, že mrtvý pejsek štval zvěř, mají právo mu vzít život. Ale tak to není, dokonce kdyby našel psa ovčáckého plemene nad roztrhanou srnou, zastřelit jej nesmí!!!

Musíme se bránit, ačkoli náš zákon bere zvíře jako \“věc\“. Vždyť pohybují-li se naši psi v naší blízkosti a myslivci vyhrožují, že nám je zastřelí, ohrožují také náš život a tak je nutné brát to stejně.

Prosím všechny majitele psů, kteří se s podobnou situací setkají ať neváhají zavolat policii. Je to účinná možnost jak celý problém rozvířit mezi co největší počet zelených a ochránit své miláčky, pak už nastupuje jen Oko za oko a zub za zub.

Od: Lada a holky (http://www.elsec.cz/psi)

Četla jsem příběh Belyndy a je to velmi otřesné**18 Zastřelit OVČÁCKÉHO psa a psa,který ani nelovil ani neplašil zvěř!**11 Navíc je zřejmé, že člověk, který střílel, moc dobře věděl, čí pes je a co je zač!!!**18 Opravdu nechápu jednání takovýchto lidí a hlavně by takoví lidé měli být pořádně potrestáni!!**11 Klidně se může příště stát, že netrefí psa, ale člověka!**18 Jak se budou hájit potom?**12 Doufám, že ho trest nemine………

 d: Klára+Honey (K.Tlacbabova@seznam.cz, http://www.pejsanci.wbs.cz)

Strašně moc lituju páníčky Belindy.**09Jediné co se dá vzkázat je držte se**21**21A hlavně se braňte, přece si nenecháme dělat takové naschvály bez potrestání..**18Držím vám palce a přeju pevné nervy..A i když na to teď asi nemáte myšlenky tak v budoucnu další aspoň z poloviny tak dobrou fenku jako byla Belynda..**08

Od: Lucka a smečka (http://www.borderak.ic.cz)

Souhlasím s tím,aby se udělala sbírka a pak se najmul pořádný právník**21 Ať se všichni poučí že toto se prostě nedělá**11

Od: Dara (http://daruniny.estranky.cz)

Jo,jo, do sbírky na právníka bych taky přidala.Ať to té zelené dutohlávce pořádně zavaří.

Od: Lukáš a Akim (lukas.akim@centrum.cz, http://www.akimborder.wz.cz)

Nedaří se mi žádným způsobem přihlásit na to diskusní fórum o Belynce…**14 Rád bych s laskavým svolením Drahy a Petra sestavil webowé stránky věnující se výhradně této události s cílem zabránit nejen vyprchání a zapomenutí tohoto případu, ale také aktuálně informovat o momentálním dění kolem případu, jako je např. zorganizování již zmíněné sbírky na právníka. Prosím odpovězte co nejdříve…

Od: Camel (camel2@centrum.cz)

Omlouvám se, ale do fora se registrovat nebudu, využívám prostor tady a přeposílám reakci mého kamráda , kterého jsem na tento případ upozornila, jelikož jeho působnost je nejblíž k místu té neštastné události. Píše mi:

\“hmmmm ten blbec myslivec – je to pošuk  – hele mám malou ale účinnou moc – my bejvalí svazarmovci jsme stále činní – dneska jsme AVZO a já jsem krajskej šéf tohoto spolku – trochu to tomu inženýrkovi znepříjemním…..  Víc slíbit nemoho – jo a je nějaký spojení na ty lidi – majitele?\“

Spojení jsem mu poslala a budu doufat, že alespoň v něčem pomůže – byť by jen rozvířil další kolo projednávání. Čím větší medializace, tím lépe. Pejskaři, držím vám (i sobě) palce, přijít o pejska je hrozná věc, vím o čem mluvím.

Od: Lukáš a Akim (lukas.akim@centrum.cz, http://www.akimborder.wz.cz)

Vážení přátelé, nedalo mi to a zmíněné stránky jsem již vytvořil. Nacházejí se na adrese: \“belyhafkins.wz.cz\“. Protože jsem stránky sesmolil naryhlo jsou  zatím bez obsahu. Veškeré Vaše návrhy a příspěvky co na těchto stránkách zveřejnit posílejte na adresu \“lukas.akim@centrum.cz\“ nebo pište na fórum na těchto stránkách. Mým cílem bylo vytvořit sjednocený prostor, který pomůže aktuálně informovat o všem spojeným s případem a nedovolí upadnout celé věci v zapomění. Pokud si myslíte, že jsou takové stránky zbytečné nebo nemístné, smozřejmě je na požádání majitelů okamžitě odstraním…

Od: Iveta

To co stalo je neomluvitelné. Četla jsem si diskuze i na ostatních fórech a jsem šokována tím, tím co dokáží někteří rádoby myslivci vyplodit za názory ( jedná se odkaz na myslivecké forum). Vzhledem k tomu, že se mi nedaří sezalogovat na fóru mysliveckém, odpovídám touto cestou ( oni to tady určitě taky čtou). Vážený pane taky myslivče vaše názory a názory a názory některých ( podotýkám pouze některých) vašich kolegů svědčí o tom, že snad trpíte nějakým koplexem nebo snad i nemocí??????. Vězte však ze strany myslivce pravděpodobně byl jednoznačně porušen zákon a to tím, že byl zabit čistokrevný ovčácký pes. Neznalost zákona neomlouvá a měl by jste být spravedlivě potrestán. Doufám, že dostanete alespoň podmínku a vezmou vám vaši milovanou pušku. Pokud bude zveřejněno číslo konta na dobrého právníka, ráda pošlu příspěvek.

Od: Lucka (vanhouenova@seznam.cz)

To je strašný.. Je mi to moc líto, bohužel takových případů je v dnešní době dost.. Na to, že to byl Ing., moc inteligence nepobral. Takové lidi bych ihned zbavila funkce. Doufám, ýe se ze ztráty fenky brzy vyrovnáte.. Je to moc smutné. Lucka

Od: KÁJA+AMADEUS+QUEENY (http://brnenskysikula.wz.cz)

Hrozna katasrofa**09Je mi moc lito,co co stalo…ztratu pejska Vam nikdo nenahradi, snad alespon postihne toho myslivce nejaky poradny trest!!!!**11Sama mam dva lovecke psy a kazdou vychazku doufam,ze na nejakeho takovehokretena v lese nenarazime!Myslivci si proste mysli,ze sezrali vsechnu moudrost sveta,nekdo by proti nim mel konecne tvrde zakrocit!mate moji plnou podporu…

Od: Markéta

Myslím, že myslivec by měl poznat rasu psa a vědět, že je to plemeno, které zvěř nehoní. Taky chodím s borderkou do lesa, několikrát mi přeběhl přes cestu zajíc nebo srna, a náš pes se za nimi pomalu ani neohlédnul.

Od: martina

do fora myslivců jsem se ani nepřihlásila,jejich názory jsou fakt na zvracení, jako to s tím že vlastně všichni v lese ruší. a co tam dělají oni?vraždí jen tak pro zábavu  zvířata a říkají tomu hon a sport.to už vůbec nechápu ,jakým právem si lidi myslej že můžou zastřelit co je napadne.i zvířata v lese chtějí žít a oni jim život nedali.musím říct že na toto téma jsem se dost pohádala se svým kamarádem,který si udělal myslivecké zkoušky.pravda všichni včetně jeho přítelkyně jsem ho sepsuli za to jestli je to zábava vraždit.