Calista Tricky Hafkins

   

† 17.12.2015

Narozena 25.12.2005 Číslo zápisu CMKU/BOC/1461/05
Barva tricolor Chovnost chovná, 25.3.2007
Otec Ethan von Waltenweiler Bonitační kód 0/0 iimbapbsnna/K1Q1
Matka Alba Okřešická perla DKK 0/0
Chovatel Pavla Čížková PRA/CEA negativní 2012
Váha, výška 19 kg / 51 cm Gonioskopie negativní 2012
Výstvay výborná, ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION DNA testy CEA – normal (testována)
Zkoušky ZVOP,ZZO,ZOP,BH Vrhy F-Hafkins, A-Calista Paradise

PLEMENNÁ KNIHA

Lízu jsme si nechali z vrhu C po rakouském šampionovi Ethanovi von Weitenweiler a naší Betty. Od mala je velmi zvědavá a do všeho se vrhá po hlavě. Hodně ráda běhá, takže se velice dobře zařadila k Betce a Alanovi. Velice miluje vodu, moc ráda plave, je to taková malá vydřička. Aportuje, ale jen za účelem danou věc uloupit /nejlépe Betce/ a hlídat si jí. Je temperamentní, ale nepotřebuje být neustále v pohybu jako její mamka, dokáže se uklidnit a klidně prospat polovinu dne. Je úžasně milá a hodná. S Alanem se ráda o cokoliv přetahuje a když Alan hlídá, tak štěká s ním. Je také drzejší a mlsnější. No prostě je momentálně nejmladší a dokáže toho využít.

Plánujeme s ní nějakou tu výstavu, ale jako u Betky, bude jejím hlavním posláním pasení. Po rodičích by o něj měla mít určitě zájem /a také ho má/. A pokud bude mít vše v pořádku, plánujeme její uchovnění a budeme se těšit na její štěňátka. (červenec ’06)

Líza je uchovněna, také jsme složily ZVOP /vlohy pasení/. Možná si jednou zkusíme i ZPOP1 a začínáme již pokukovat po ženichovi pro její první štěňátka. Občas navštívíme nějakou tu výstavu, ale hlavně pilně trénujeme pasení, a občas jen tak doma na zahradě poslušnost a ovladatelnost, kterou cvičí velice ráda (červen ’07)

Na začátku roku 2009 se jí narodila její první štěňátka po ee-red pejskovi Flannovi. Odchovala 4 krásné chlupaté kuličky. Černobílé, modrobílé po dědovi z Rakouska Ethanovi a také ve zvláštní barvě seal-white.

Jelikož nemám tolik času na cvičení tak jak bych chtěla, půjčuji Lízu na výcvik Helence Votavové, které se takto splnil velký sen mít borderku. Chodí spolu na cvičák, kde trénují hlavně poslušnost a občas agility a doma také dogdancing. Mají se moc rády a dělají spolu velké pokroky, především v poslušnosti a tak se s nadšením zúčastňují různých závodů.

Po čase se z nich stala nerozlučná dvojka, jedna bez druhé nemohou být, takže Líza již zůstala natrvalo u Helči.
Další informace na jejích stránkách.

DOKUMENTY

 

FOTO

 

Další foto najdete v Galerii

VIDEO

Výstava ČB
Memoriál Františka Jaroše
Agility – O Kozinův čakan
další videa …