Calista Tricky Hafkins

Líza

   † 17.12.2015

Narozena25.12.2005Číslo zápisuCMKU/BOC/1461/05
BarvatricolorChovnostchovná, 25.3.2007
OtecEthan von WaltenweilerBonitační kód0/0 iimbapbsnna/K1Q1
MatkaAlba Okřešická perlaDKK0/0
ChovatelPavla ČížkováPRA/CEAnegativní 2012
Váha, výška19 kg / 51 cmGonioskopienegativní 2012
Výstvayvýborná, ČESKÝ VETERÁN ŠAMPIONDNA testyCEA – normal (testována)
ZkouškyZVOP,ZZO,ZOP,BHVrhyF-Hafkins, A-Calista Paradise

PLEMENNÁ KNIHA

Lízu jsme si nechali z vrhu C po rakouském šampionovi Ethanovi von Weitenweiler a naší Betty. Od mala je velmi zvědavá a do všeho se vrhá po hlavě. Hodně ráda běhá, takže se velice dobře zařadila k Betce a Alanovi. Velice miluje vodu, moc ráda plave, je to taková malá vydřička. Aportuje, ale jen za účelem danou věc uloupit /nejlépe Betce/ a hlídat si jí. Je temperamentní, ale nepotřebuje být neustále v pohybu jako její mamka, dokáže se uklidnit a klidně prospat polovinu dne. Je úžasně milá a hodná. S Alanem se ráda o cokoliv přetahuje a když Alan hlídá, tak štěká s ním. Je také drzejší a mlsnější. No prostě je momentálně nejmladší a dokáže toho využít.

Plánujeme s ní nějakou tu výstavu, ale jako u Betky, bude jejím hlavním posláním pasení. Po rodičích by o něj měla mít určitě zájem /a také ho má/. A pokud bude mít vše v pořádku, plánujeme její uchovnění a budeme se těšit na její štěňátka. (červenec ’06)

Líza je uchovněna, také jsme složily ZVOP /vlohy pasení/. Možná si jednou zkusíme i ZPOP1 a začínáme již pokukovat po ženichovi pro její první štěňátka. Občas navštívíme nějakou tu výstavu, ale hlavně pilně trénujeme pasení, a občas jen tak doma na zahradě poslušnost a ovladatelnost, kterou cvičí velice ráda (červen ’07)

Na začátku roku 2009 se jí narodila její první štěňátka po ee-red pejskovi Flannovi. Odchovala 4 krásné chlupaté kuličky. Černobílé, modrobílé po dědovi z Rakouska Ethanovi a také ve zvláštní barvě seal-white.

Jelikož nemám tolik času na cvičení tak jak bych chtěla, půjčuji Lízu na výcvik Helence Votavové, které se takto splnil velký sen mít borderku. Chodí spolu na cvičák, kde trénují hlavně poslušnost a občas agility a doma také dogdancing. Mají se moc rády a dělají spolu velké pokroky, především v poslušnosti a tak se s nadšením zúčastňují různých závodů.

Po čase se z nich stala nerozlučná dvojka, jedna bez druhé nemohou být, takže Líza již zůstala natrvalo u Helči.
Další informace na jejích stránkách.

DOKUMENTY

 

FOTO

 

Další foto najdete v Galerii

VIDEO

Výstava ČB
Memoriál Františka Jaroše
Agility – O Kozinův čakan
další videa …